Ще бъде направена сериозна ревизия на антикризисните мерки в подкрепа на трудовия пазар, те ще бъдат адекватно претаргетирани и подкрепени, защото има сектори, които все още не са достатъчно подкрепени. Това каза по БНТ служебният заместник-социален министър Надя Клисурска.
Тя конкретизира по-специално секторите туризъм, търговия и ресторантьорство, които са силно засегнати от коронавирусната криза и са недостатъчно подкрепени.
„В момента се преглеждат всички мерки, прави се анализ, те ще бъдат по-ефективни и в подкрепа на най-засегнатите сектори“, заяви служебният заместник-министър по социалната политика.
Започнахме и сериозна ревизия на всички проекти, свързани и с Плана за възстановяване в частта за социалната политика, така че да отговарят на потребностите, каза още Клисурска.
От юли ще се случи планираното увеличение на пенсиите с около 5% за всички пенсии за старост, потвърди тя.
През следващата седмица в програмата на правителството е предвидено и определяне на размера на социалната пенсия, която не е свързана с осигурителен стаж за старост - това увеличение също ще бъде с около 5%, осигурено по бюджета на Държавното обществено осигуряване. Следващата седмица правителството ще вземе решение за социалната пенсия, допълни Клисурска.
Тя посочи, че решението пенсионерите да получават по 50 лева допълнително до края на мандата на служебното правителство е било сложно и трудно, защото става дума за над 104 милиона лева.
"50 лева добавка към пенсиите ще продължи да се изплаща до края на служебното правителство, до края на месец юли. Над 60% от българските пенсионери живеят под прага на бедността, мярката е глътка свеж въздух", допълни Клисурска.


Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
Тайната на спокойния понеделник: Ритуал за щастлива седмица
Неспазване на предимство прати един в болница
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси