Мнозинството почти е ясно, правителството също почти е ясно. Това заяви съпредседателят на „Демократична България” (ДБ) Атанас Атанасов по време на консултациите при президента Румен Радев. Той изрази опасения за сектор „Сигурност“, който „изглежда дебалансиран“.
„По време на служебните правителства бяха сменени всички шефове на специални служби и това трябваше да се случи.
„Но някои от назначенията според нас не бяха удачни“, каза Атанасов и и даде за пример главния секретар на МВР, който според него не е бил подходящ за поста.
От ДБ настояват за ограничаване на органите, които използват СРС-та.
Президентът от своя страна коментира, че с вота си за ДБ българските граждани са доказали, че искат защита на правовата държава. „Пред вас стои отговорността за последователност при отстояване на върховенството на правото", отбеляза той.
„Двете служебни правителства, които назначих, не просто стабилизираха държавата, създадоха добра основа за бъдещо взаимодействие, преодоляло негативите на миналото. Това е основният критерий, по който гражданите ще дават или отнемат доверие“, каза още Румен Радев. Проблемите, където те са системни, трябва да намерят своето решение, настоя държавният глава.
Съпредседателят на ДБ Христо Иванов на свой ред изрази надежда, че този път ще има излъчено управление. „След третите избори то изглежда безалтернативно. Въпросът е как да съумеем след това то да функционира. Това управление осигурява на страната изключително важната възможност да започнем промяната. Много е важно, че първата характеристика на мнозинството е, че то ще може да функционира самостоятелно, без ДПС и ГЕРБ, които са носители на корупционния вирус“, каза Христо Иванов.
Той отново се обяви за рестарт на прокуратурата, за което ще се изискват по-големи мнозинства. ДБ ще работи за конституционна промяна в тази насока.
Консултациите започнаха тази сутрин с представители на "Има такъв народ".


Дете и баща му пострадаха при падане от атракционна люлка
Варна отбеляза 100-годишнината на Международния музикален фестивал „Варненско лято“
Условията за туризъм в планините са добри
Един варненски район остава без вода днес
Франция регистрира около 1000 допълнителни смъртни случая от жегите
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Редом до Левски: Магнити с лика на Тодор Живков се продават за 1 евро във Враца
Гуцанов: Това, което става във Варна, е върхът на айсберга
Фризьори съветват как да запазим цвета на косата си след боядисване
С 13 евро е по-скъпо пътуването ни до морето с автомобил