Коалиционното споразумение вече е подписано. Лидерите на четирите преговарящи формации сложиха подписите си под документа след триседмичен преговорен маратон, съобщи БНР.
Последна под документа подписа си сложи лидерът на БСП Корнелия Нинова. През деня споразумението е било подписано от съпредседателите на "Демократична България" Христо Иванов и Атанас Атанасов, а лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов го е подписал в своя партиен офис, обясниха пред националното радио мандатоносителите Кирил Петков и Асен Василев.
"Току-що споразумението беше подписано от всички наши коалиционни партньори", посочи пред БНР Кирил Петков.
Документът е 140 страници.
“На всеки един коалиционен партньор дадохме правото да излъчи своите представители, рамкирани обаче с това споразумение. Тези хора ще очакваме да свършат тази работа и ако не я свършат, всеки ще си носи отговорност. Ако я свършат, тази коалиция ще бъде историческа за България. Всеки коалиционен партньор носи отговорността за отбора, който предлага. Тези хора стават един общ отбор на България", каза още Кирил Петков.
"Голяма част от трудните решения бяха изчистени предварително. Както знаете, има доста спорове, има доста решения, има доста разногласия между тази коалиция. Тя не е естествена коалиция. Минахме три пъти през избори, за да стигнем дотук, и беше много важно това, което направихме първата седмица, абсолютно публично, пред всички граждани да се стиковат политиките", посочи Асен Василев.
Утре президентът Румен Радев ще връчи мандат за съставяне на правителство .


Един варненски район остава без вода днес
Франция регистрира около 1000 допълнителни смъртни случая от жегите
Морска гара-Варна става на 58 години
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Жена загина при пожар във Варна
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
С 13 евро е по-скъпо пътуването ни до морето с автомобил
Никола Минчев: Радев говори едно в България и друго в Брюксел
Само Путин е над него: Кой е "пазителят на тайните" на Кремъл и как западните служби го разкриха?
За първи път в България оперираха "пеперудено дете" в "Пирогов"
Иво Сиромахов за ИТН: Някак си се самоизчегъртаха
преди 4 години Хотелi сделать как лучше, а получилось как всегда отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години поредното "оправяне" за по-малко от 800 дни ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Давай, Киро, Киро, Киро, киРоки, Роки, Роки, Роки! Накратко: д*пце да ни е яко. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години споразумението го имаше сутринта в дир-а качено , индивидуалните анекси ги нема ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Хубави са снимките, не мога да не го отбележа. Иначе не ми харесва че сто партии ще управляват заедно, 5 вицепремиера, като гледам колко често съпрузи, братя, родители и деца не могат да се разберат помежду си и влизат в конфронтации за какви ли не дреболии, не ми се мисли как тези ще се разбират за решения касаещи милиарди от нашите пари в следващите 4 години. В тази насока 140те страници документ ще помогнат но малко. Впрочем няма ли да го качат това коалиционно споразумение някъде за прочит? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Киро "Фалшивата усмивка" по-известен и като Киро Измамника отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Къде да изгори, изгоряхте вие - с прогнозата за нови 5% дефицит и 10млрд нови заеми догодина хахахаха! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Киро, кирооо..изгоря брат.Сериозно ли вярваш,че всеки партньор ще си носи отговорността за неговия си отбор?В крайна сметка ти си отговорният, и кат гледам кви са ти партньорите..дупе да ти е яко. отговор Сигнализирай за неуместен коментар