Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България (КРИБ) споделя вижданията на Министерството на финансите относно мерките, заложени в т. нар. Пакт за финансова стабилност. Това съобщи днес пред журналисти председателят на КРИБ Огнян Донев след срещата си с министъра на финасите Симеон Дянков именно за обсъждане на пакта. Донев допълни, че са обсъждани и някои допълнителни мерки и аспекти на финансовия пакт.
От своя страна, Симеон Дянков посочи, че предложенията на експертите на КРИБ ще бъдат обсъдени от министерство и следващият месец ще стане ясно кои от тях ще залегнат в окончателния вариант на Пакта за финансова стабилност.
Министърът визира, че част от предложенията на КРИБ касаят извънредни ситуации – например земетресения, наводнения и др. - при които би било трудно да се спазят изискванията на документа по обективни причини.
Финансовият министър отбеляза, че в момента се обмислят и какви да бъдат стъпките при излизане от евентуална ситуация, при която не са спазвани условията на финансовия пакт поради извънредни обстоятелства.


Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Нови правила за пенсиите влизат в сила до края на годината
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Хилари Дъф се радва, че наближава 40 г.
Двама са задържани за вчерашното убийство в Монтана
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ