Да работиш успешно дълги години в САЩ, да се занимаваш с транспортни товари, започвайки като шофьор и стигайки до собственик на транспортна фирма. И след това да се върнеш в родната България, за да започнеш собствен бизнес. Точно това прави Геро Мавров, управител на фирмата „Диляна Маврова“ ЕТ, който се връща от Америка с предизвикателството да се докаже в трудния аграрен бизнес.
„В началото на 2010 г. построих кравефермата и закупих 31 крави и един бик от Германия от автентичната порода Абърдийн Ангус и така започна работа месодайната ферма“, разказва с ентусиазъм той.
За да отглежда телета за месо, фермерът поддържа пасища и ливади, където животните са отглеждани свободно.
Мавров се грижи и за 2700 дка земя за производство на фураж.
„За технологиите, които се използват във фермата, се изискват добре подготвени и грамотни хора“, убеден е той затова и оценява финансовата подкрепа от БАКБ, която „ми помогна да осъществя проекта с изключителен професионализъм“.
Мавров е впечатлен, че експертите на кредитната институция, които „правилно прецениха, че това е перспективен бизнес с потенциал в производството на биологични храни“.
„Животновъдството има традиции в село Старосел, въпреки че през годините беше позабравено. Сега в землището се отглеждат над 1200 крави", разказва Геро Мавров, който има не само желание и амбиция, но прави и модерно животновъдство.
„Живял съм в дванадесетмилионен град, пътувал съм в трафик по цели часове, докато стигна до работата или вкъщи. Бил съм по цели часове на компютъра или на телефона. Гарантирам ви, че да работя във фермата е много по-добре, отколкото в града“, категоричен е той.


Двоен ръст на чревните инфекции за седмица във Варненско
Вечерен крос ще се проведе тази събота в Морската градина на Варна
Тази събота: откриват ловния сезон за пернат дивеч
ФК Девня гостува на Атлетик (Провадия) за Аматьорската купа
Национална мрежа за децата: Саморазправата не е правосъдие след случая с „ловци на педофили“
Технологичните гиганти се върнаха в играта, след като страховете за AI отшумяват
Соларните мита на Тръмп ще ударят съюзници на Америка, а не Китай
Центърът на властта в Русия се измества към тайните служби
САЩ са изплатили 4 млрд. за отменени проекти за вятърни паркове
Новото устройство на OpenAI ще е с размер на хокейна шайба и цена над $300
Toyota Land Cruiser на 999 999 километра търси нов собственик
Защо новите коли остават по-хладни в жегата
Автомобил потъна под земята по време на движение
Каравана елиминира най-големия недостатък на електромобилите
Mercedes-AMG GT53 4-Door Coupe имитира бензинов двигател
Страната ни се позиционира като дестинация за космически услуги
Една от 36: На Острова се продава Lada Niva уникат за 22 хил. паунда
Венера във Везни - какво предстои за зодиите?
Левски победи Локомотив Пловдив с 2:0