Пазарите вероятно ще се съвземат през 2014 г., което ще направи предстоящите месеци подходящи за пренасочването в не особено популярни в момента сектори, като например комуналните услуги. Това заяви пред CNBC главният стратег на звеното за американските капиталови пазари в Citigroup Тобиас Левкович.
Анализаторът базира прогнозата си на три причини – атрактивните цени, покачването на приходите и по-бързо подобряваща се от очакваното икономическа среда.
"Само един пример: нефтопреработвателната промишленост използва 10 на сто от електроенергията в Съединените щати. Ако отчитаме подобрение при добива на нефт и газ... това всъщност ще бъде използвано от тези компании по начини, които повечето хора не възприемат", посочи Левкович.
По думите на експерта индустриалният бизнес също предлага добри възможности.
"Индустрията е отрасъл, в който много хора искат да инвестират някакви средства. Мисля, че движението на акциите в много от случаите отразява това", отбеляза анализаторът от Citigroup.
"Някои области, като например космическите изследвания, ще продължат да се представят добре. Минните компании обаче вероятно няма да постигнат положителен обрат", добави още Тобиас Левкович.
Анализаторът прогнозира високотехнологичните капиталовите разходи да нараснат с 13 на сто през 2014 г., сигнализирайки за положителното развитие на сектора.
"Ръстът на S&P 500 може да достигне около 7 на сто. Не смятам, че ще достигне равнище от 10 или 12%, освен ако имаме стабилен икономически растеж по целия свят", допълни още той.
Според актуалния анализ на Citigroup в края на 2014 г. водещият американски бенчмарк ще достигне равнище от около 1 900 пункта.
По думите на Левкович инвеститорите трябва да бъдат внимателни с размера на средствата, които заделят за Европа. "Смятаме, че ще има известно разочарование там", лаконично посочи анализаторът.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Петте елемента в изграждането на учителя: Липсата на една брънка скъсва веригата
Великобритания трудно ще възстанови щетите от Brexit върху икономиката си
Износът и вносът на Китай скочиха през май благодарение на AI
Поръчките на петролни супертанкери надминаха рекорда от 2008 г.
Бунтът срещу центровете за данни заплашва бъдещето на AI
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Полицията проверява незаконна помпена станция за над 500 000 лв. на яз. "Студен кладенец"
Приятелите на Джей Ло се надяват тя да даде шанс на Брет Голдстин
Диетата MIND: Шест храни за здрав мозък
Защитиха пътя към резиденцията на Путин във Валдай с мрежи против дронове
ЕС има тайвански проблем на стойност 2 трилиона долара