Карстен Спор е новият главен изпълнителен директор на Deutsche Lufthansa AG. Той ще направлява авиокомпанията в следващия кръг от опити за преструктуриране, пише Wall Street Journal.
47-годишният Спор ще замени Кристоф Франц, който напуска през май тази година, за да оглави швейцарската фармацевтична компания Roche Holding AG. Въпреки че имената на мнозина се спрягаха за следващия шеф на немската авиокомпания, именно за Спор се считаше, че има най-големи шансове. Той работи в Lufthansa от 1994 г., а през 2011 г. влиза в Борда на директорите.
Смяната на ръководството идва в труден момент за компанията. Подобно на други утвърдени превозвачи и печалбата на най-голямата авиокомпания в Европа, що се отнася до брой пътници, спадна заради по-високите цени на горивата. Lufthansa страда и от нарастващата конкуренция на нискобюджетните авиокомпании като Ryanair Holdings PLC и easyJet PLС и на международните самолетни компании, извършващи презокеански полети.
Lufthansa прехвърли много от своите полети на къси разстояния на своето нискобюджетно поделение Germanwings с цел да намали разходите. Въпреки това немската компания все още се опитва да се пребори с конкуренцията на нискотарифните авиокомпании.
Спор заема поста в най-критичния момент. Lufthansa се намира по средата на своя интензивен план за преструктуриране, ръководен от Франц. За да може авиокомпанията да поднови автопарка си, без да трупа твърде много дългове, Франц предприе план, чийто основен фокус пада върху дългосрочната рентабилност.
Lufthansa съкрати много свои служители и реши да аутсорсва хиляди други работни места. Ръководството ѝ обеща да намали оперативните разходи с 1,5 млрд. евро до 2015 г.


Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Всеки сантиметър от Дунав е от значение за Сърбия и Румъния
Саудитска Арабия може да прекрати господството на хутите в Червено море
Shell, BP, Exxon: Големите петролни компании се готвят за по-ниски цени
Защо водещ търговец на желязна руда е под лупа
След като фондът му почти се срина, Ашенбренер инвестира 400 млн. долара
Германци доработиха Ferrari 12Cilindri Spider
Дори малко мръсотия върху джанта води до загуба на контрол
Защо старт-стоп бутонът изчезва от новите коли
Графити по цял свят разкриха Smart #2 преди премиерата му
Собственик на Hyundai Ioniq сам увеличи пробега и... багажника
За наказание: Пратиха в “месомелачката” руски войник облечен в рокля (ВИДЕО 16+)
Китай тества Z-10 за опасни мисии: щурмовите хеликоптери тренират полети под радара
Как войните между Иран и Украйна се превърнаха в един енергиен шок
Меган Маркъл по бански в басейна за ЧРД
САЩ засилват морския щит: Нов разрушител Arleigh Burke влиза с нов противоракетен радар