Rolls-Royce обяви, че се е споразумяла да продаде енергийния си бизнес с газови турбини и компресори на Siemens за 785 млн. паунда, съобщава ВВС.
В енергийния бизнес на Rolls-Royce са заети 2 400 души, докато при Siemens в този отрасъл, който е генерирал продажби за 27 млрд. евро през 2013 г., работят 83 500 човека.
„Сделката ще даде по-големи възможности на енергийния ни бизнес като част от много по-голяма енергийна компания и ще ни позволи да се концентрираме върху бизнес областите, където можем да добавим най-много стойност“, коментира главният изпълнителен директор на Rolls-Royce Джон Риштън.
Сделката идва в момент, когато Siemens се оказа възможен съперник на американския конгломерат General Electric в наддаването за енергийния бизнес на френската група Alstom.
Siemens отчете значително по-висока печалба през второто тримесечие на фискалната година, но от друга страна компанията има по-малко нови поръчки. Печалбата расте с 16 на сто до 1,57 млрд. евро, въпреки че приходите се свиват с 2 процента до 17,45 милиарда евро.
Siemens също така обяви планове да преструктурира бизнеса си в девет поделения, за да увеличи производителността. От началото на следващата финансова година четири сектора, на които Siemens се разделяше досега, влизат в миналото. От сегашните 16 подразделения ще останат само девет.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Американският флот тества евтин подводен дрон с автономност от хиляди километри
Пелоси: Онези, които са знаели за влошеното здраве на Байдън, е трябвало да действат
Брад Пит призна: отново пие алкохол след години на трезвеност
Брад Пит искал да се самоубие