Европейският съюз (ЕС) може да въведе реципрочни визи за гражданите на САЩ и Канада, след като Вашингтон и Отава не отмениха визовия режим за новите държави членки в общността, съобщава БНР, като се позовава на говорителя на Европейската комисия (ЕК) Мина Андреева.
„Ако се установи липса на реципрочност във визовия режим на 12 април 2016 г., Комисията ще бъде принудена да издаде решение за временно прекратяване на безвизовото пътуване за срок от 12 месеца. Това е записано в регламента и нашите американски партньори го знаят“, коментира Андреева.
В момента американци и канадци пътуват без визи в целия Евросъюз, а в същото време САЩ и Канада позволяват безвизово пътуване само на граждани от старите държави членки на ЕС. Брюксел настоява визите да паднат и за новоприсъединилите се държави, сред които и България.
Андреева припомня, че ЕК е поставила срок на САЩ и Канада за отмяна на визовия режим за тези държави. Срокът е бил 24 месеца и вече изтича.
Въвеждането на реципрочни визи за американците и канадците ще бъде обсъдено следващия вторник (12 април) на заседанието на комисарите.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Историята се повтаря в Америка, част 1
Вучич обяви, че ще подаде оставка, за да помогне на партията на изборите
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
преди 10 години "ЕС може да въведе визи за гражданите на САЩ и Канада."Аха , особено заради новите членове на ЕС ! Браво , Инвестор ...чувството за хумор помага ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Харесва ми !!! Като цяло общо и кратко казано 51% от ЕС е добро но има 49% за поправяне ,и съм обяснил подробно всичко - https://***.facebook.com/boyan.durankev/posts/1701431930135034Тъй като нобелиста по икономика проф.Джозеф Стиглиц не казва от къде ще дойдат парите за увеличаване на съвкупното търсене и активните правителствени политики трябва да пише , обяснява ,и в какво да се инвестират за да се избегнат планетарните катастрофи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар