Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг предупреди, че светът е в най-опасното си положение за последните 30 години.
Той посочи редица заплахи, които в момента изплуват едновременно – включващи Северна Корея, терористите и все по-настъпателна Русия, които правят света по-опасен, пише The Independent, цитирани от "Фокус".
"Нещата са все по-непредсказуеми и сложни, защото имаме толкова много предизвикателства едновременно. Имаме разпространяване на оръжия за масово поразяване в Северна Корея, имаме терористи, нестабилност, имаме все по-настъпателна Русия. Това е един по-опасен свят", заяви Столтенберг.
Генералният секретар посочи, че никога през цялата му 30-годишна политическа кариера не е бил свидетел на подобно развитие на ситуацията.
"Светът е по-непредвидим, защото трябва да имаме предвид твърде много заплахи по едно и също време", подчертава Столтенберг.
Визитата на генералния секретар на НАТО е в навечерието на руското учение "Запад-2017", в което се очаква да участват над 13 хил. руски и беларуски войски.


Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби


преди 8 години Фрау гради и ще направи четвъртия райх. Пък в Рашка като се очертава за сега наследник на Владимир Шаломов ще е Къадири Ахьмадан кiант Рамзан. Е цирка ще е пълен. Или както казва един мой познат руснак, върнал се в Русия след доста години "Напуснах държава, върнах се в оперета". отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Пък Фрау си внесе вече голямо количество работници (още всъщност не е разбрала че не стават за нищо) и сега се чуди с ко да ги храни - навярно ще купува жито от руснаците :D-----------------------------------------------------------що да не стават бе я как еббат германки и шведки ?!? .... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Стоене купуй си водолазен костюм, лодки и хои помагай, че твойте бъгдисаха после ше мориш руслямистите щот тия у Флорида и Тексас им се ебба майкката то те нема кво да ядат за другите не бери грижа ..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Ский ко пише пропагандата по темата за глада в Русия:http://***.investor.bg/centralna-i-iztochna-evropa/335/a/zemedelieto-v-rusiia-procyftiava-sled-sankciite-sreshtu-zapada-246049/http://***.investor.bg/centralna-i-iztochna-evropa/335/a/rusiia-moje-da-uvelichi-iznosa-na-zyrno-do-60-70-mln-tona-godishno-246229/Пък Фрау си внесе вече голямо количество работници (още всъщност не е разбрала че не стават за нищо) и сега се чуди с ко да ги храни - навярно ще купува жито от руснаците :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Чувстваш ли как готвим рашките за гастарбайтери? Ще погладуват пък ще клекнат, защото глада е по-силен от тока. На фрау Меркел са и необходими работници. Както и тя разбра, арабите са непригодни за тази цел. Наред са ушано-***. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години начи е време и на некой ураган за Норвегията по-специално на тоя цъкльото през къщата ако мое да мине ... ше поръчаме на Пнко бе няма проблем .... :)) много ясно, че НАТОто си заминава, нема нищо вечно само дет на бая шапкари дет стоят, пърддят и само си играят с огъня ше им изстинат местата защото нищо не праят и са непотребни, само излишен разход който трябва да бъде отстранен ако трябва и физически ..... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Ураганите по последни данни на сателитната разведка били пратени лично от Ким. Комбинацията от изпробване на водородна бомба под земята и няколко изтреляни към космоса балистични ракети в същата зона предизвикали необратими климатични изменения в следствие на които в карибския басеин ураганите взели да се заформят с по-голяма интензивност и да стават все по-мощни. Ефекта се оказа повече от очевиден - огромни разрушения, с които там разбира се бързо ще справят по думите на видни експерти в тая област. Даже евакуирането на 6млна души не е никакъв разход - той дълговия таван не е реална пречка. Но по темата - Столтенберг е прав човека, от 30-тина години НАТО се чуства господари на Светът и сега този Свят е под все по-голяма заплаха от срутване. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години абе днеска не е ли 11.09 нема ли некой брадат в планините послучай годишнината да събори още некой небостргач или са поръчали ураганите да свършат тая раота ?!? ..... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години И всички са контра на НАТО, голям зор :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години квото и да си говорим Русия трябва да въде унищожена а пореобените народи освободени! отговор Сигнализирай за неуместен коментар