Секторът на услугите е най-регулиран в Централна и Източна Европа, разкрива докладът AcTrend на консултантската компания Grayling.
На шестте наблюдавани пазара в Централна и Източна Европа са одобрени 1 040 законодателни акта между 1 август 2016 и 1 август 2017 г. Това е с 5,3% по-малко в сравнение със същия период на миналата година. През последния отчетен период броят на одобрените актове намалява след три години на нарастване.
Най-регулирана индустрия през 2016/2017 е секторът на услугите (14%) от одобрените закони, за разлика от миналата година, когато финансите бяха сред най-регулираните сфери (17%). В сравнение с миналата година законите генерират по-малко медийно внимание в ЦИЕ.
Годишният доклад AcTrend анализира законите, приети в шест държави от Централна и Източна Европа - България, Чехия, Унгария, Полша, Румъния и Словакия - между 1 август 2016 и 1 август 2017 г. Докладът предоставя преглед на политическата среда и перспективите пред правителствата в целия регион.
Подобно на резултатите от предходните години, най-активните страни в региона отново са Румъния с 280 приети закона, Полша с 220 и Унгария с 200. Най-голям е спадът в България, където броят на приетите закони е намалял с 46% поради предсрочните парламентарни избори и разпускането на парламента. Унгария отбелязва ръст (+7,5%), както и Словакия (+ 33%).


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Зоуи Салдана го направи: Вече е най-касовата актриса в света ВИДЕО
Какво ви очаква в любовта тази седмица?
Откриха над 140 кг наркотик в камион на ГКПП Капъкуле, влязъл от България
България може да въведе дигиталния портфейл до края на 2026 г.
Политологът Слави Василев влиза в политическия проект на Радев