Brexit несъмнено е най-важната тема за Европейския съюз (ЕС) в последните няколко години, но практически това отнема вниманието от другите важни въпроси пред икономическата общност. Това е мнението на Теодор Стойчев, ръководител на Бюрото на Европейския парламент (ЕП) в България, споделено в ефира на Bloomberg TV Bulgaria.
Той напомни, че британският министър-председател Тереза Мей официално поиска тримесечна отсрочка, което би могло да означава, че Лондон трябва да започне процедура по организиране на вот.
"Има и сценарий, при който британското правителство да не се включи в този процес, но всичко зависи от напредъка по споразумението", смята експертът.
Стойчев коментира и въвеждането на мерки за борба с фалшивите новини преди евроизборите през май.
"Макар в момента да сме в период на затишие с наближаването на вота за Европейския парламент се очаква нова вълна информационни атаки", смята той.
Как „троловете“ ще повлияят на следващия Европейски парламент? Какво развитие може да има Brexit?
Повече от разговора в студиото вижте във видео материала.


Персеидите достигат пика си: Небесно шоу с до 100 падащи звезди на час тази нощ
Гълъб Донев: Минималната заплата трябва да бъде 50 на 100 от средния размер на основната заплата
Спешно търсят кръв за жената, подпалена от съпруга си в село Медовец
Асен Василев: Румен Радев си позволи нещо изключително грозно днес!
Средната заплата в България стигна рекордните 1444 евро, IT секторът води с 3079 евро
Новините в развитие
САЩ готвят нови правила за криптоиндустрията, докато Законът за яснота буксува
Колумбия спря почти изцяло износа на кафе след смъртоносното земетресение
Украинските удари принудиха Русия да внесе бензин от Индия
Почина Хироши Окуда, който настояваше Toyota да направи Prius и RAV4
Продажбите на коли на ток растат, но Tesla e сама срещу китайците
Mazda 767B за близо 2 милиона долара пламна на „Лагуна Сека“
Вече се случва: петролен гигант смени бензиностанция със зарядни за ЕV
Mercedes-AMG готви чудовищен SUV с над 1100 конски сили
Производител на трактори постави рекорд за скорост
ГЕРБ: Радев не е политически коментатор, а министър-председател
След екшъна на “Тракия”: Инфлуенсърът Стоян Колев отива на съд (ВИДЕО)
Астролог с прогноза за света: Нови лидери и промени в икономиката след затъмнението
Отложиха мача между Левски и Славия от 5-ия кръг на efbet Лига
Треньор на кучета: Нужна е социализация на животното от ранна възраст
преди 7 години Аз също мисля, че твърде много медиите отразяват Брекзит. Затова задава въпроси:1. Защо се правим, или не правим, че темата е от ТОЛКОВА жизнено важно значение за България, като се имат предвид икономическите, културните и други скромни отношения с ОК? 2. Защо ни се натрапва едностранчива информация и налага мнение, че Брекзит е МНОГО лошо нещо за ОК и никога не се говори защо и кое накара ОК да излезе от ЕС? Никога не прочетох самокритични мнения на шефовете на ЕС с какво навредиха самите те - Меркел, Юнкер, Туск и т.н. - като направиха ЕС непривлекателен? 3. Агитацията на ЕС е да вярваме и защитаваме санкциите срещу Русия, да поддържаме мнението, че Брекзит е САМО срещу ОК, че ЕС е много хубаво нещо, което е забранено да бъде критикувано, защото автоматично ставаш евроскептик (като Орбан и още по-лошо). Това НАДМИНА границите и на агитацията и пропагандата по времето на соца в Източния блок? 4. Защо след като ГЕР(БКП) се омазаха до шията и всеки ден има провали и скандали, не се занимават със себе си, да се извинят на хората, признаят грешките и поправят? Вместо това плюят поБСП и Йончева с особено настървение ама много е лоша, говори открито за корупцията и идиотщините им. Това е ТВЪРДЕ елементарна политика в стил с. Шума и Банкя. Сега се опитват да се измъкнат от скандала с апартаментите. Нямаше как да натопят пак Нинова и Йончева, защото сигналите идват от Америка за България, а ние знаем кого защитава тя.Лично аз се чувствам много подведена и неуютно. СРАМ МЕ Е ,че имаме такива управляващи нагли, алчни, комплексари. Липса на всякаква класа и интелект у тях. Представяте ли си имена като Иван Гешов, Чилов, Буров и т.н. да са се боричкали за много на брой и ЙОФтинки апартаменти? А представяте ли си ветанов и Цецка да направят дарения с очевидно парите им вповече (засега не питам откъде) и да направят дарения като братята Христо и Евлоги Георгиеви? Дори и Борисов не го виждам в такава роля, въпреки целия му егоцентризъм. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години "Т. Стойчев: Вече две години Brexit вниманието от важните теми за ЕС"Петя, нящо не можах та разбера, ше знаиш! отговор Сигнализирай за неуместен коментар