Руската компания Атомстройекспорт внася днес материали по исковите документи към НЕК по проекта АЕЦ "Белене" в Арбитража към Международната търговска камара в Париж съгласно обновеното разписание на арбитражното разглеждане, съобщи Атомстройекспорт в комюнике, изпратено до БТА от агенция NPR.
НЕК ще има възможност да представи своите възражения по същността на спора.
Атомстройекспорт ще продължава да защитава своите интереси в арбитражното дело във връзка с незаконното спиране на проекта за строителство на АЕЦ "Белене" в рамките на установения от Арбитража график на разглеждането, се казва в съобщението.
Компанията остава отворена към разумни и конкретни предложения на българската страна за решаване на спора.
Предложения относно мирно споразумение от българска страна към настоящия момент не са постъпили.
Окончателните изслушвания по делото са назначени предварително през юли 2014 година.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?


преди 13 години *** Бойко сам се свали.Никой не го свалял.И отсега нататък само "постановки " ще има за Бойко И Цветанов. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Могат,могат...за "братушките" 1 млрд. Евро, е по-малко от 1 седмица газоснабдяване към западна европа, но пък натикат ли я веднъж тая АЕЦ в БГ, край...балканите пак са под руски контрол, а дали е нужна или ефективна и изобщо има ли перспектива за АЕЦ ????.... на кого му пука...щом немците подариха 110 млрд. на мързеливите гърци, защо братушките с 1 млрд. да не изолират пак балканите от ЕС... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Орешарски: НЕК е близо до технически фалит. Орешарски и Сергей играха сантасе с картите на народа и загубиха срещу Русия. Дали не беше умишлено, а? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Не можете да я построите. Няма кой да заплаща скъпия и ток. Запомнете това от мен! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Просто постановка,много са изобретателни ,способни ,платежоспособни с голям замах само как свалиха Борисов ,с каква лекота всичко ще е ок,малко само да замажат очите на простолюдието и строежа ще продължи отговор Сигнализирай за неуместен коментар