Оръжейният концерн "Калашников" е увеличил обема на производството от началото на годината с около 40% спрямо същия период на миналата година. За това съобщи днес по време на пресконференция временно изпълняващият длъжността председател на Удмуртия Александър Соловев, цитиран от ИТАР ТАСС. (Удмуртия е субект в състава на Руската федерация. В столицата й Ижевск се намира един от заводите на концерна.)
„Ако се сравни с 2013 г., вече имат около 39-42% ръст на обема. Ако не беше наложено ембаргото от САЩ, ръстът за тази година би бил значителен“, допълва той.
Соловев добавя, че към момента в концерна тече процес по обновяване на машинния парк.
Основните задачи пред „Калашников“ през 2014 г. са интеграция на предприятията в концерна, оптимизация на загубата, повишаване на ефективността на работа и навлизане на нови пазари, както и ефективното управление на марката „Калашников“, заяви по-рано директорът на концерна Алексей Криворучко.
По данни за първото тримесечие ижевският оръжеен концерн е увеличил производството на стрелково оръжие 2,3 пъти в сравнение със същия период на миналата година до 31 хил. единици.
Финансовото министерство на САЩ обяви на 16 юли допълнителни санкции срещу редица граждани, фирми и организации от Русия и Украйна. Сред тях попадат четири холдинга на "Ростех", в това число и оръжейният концерн "Калашников", чиято продукция не може да се изнася за САЩ.
"Калашников" е най-големият руски производител на бойно автоматично оръжие, снайпери, управляеми артилерийски снаряди, както и широк спектър гражданска продукция – ловно и спортно оръжие, машини и инструменти. Заводът работи от 1807 г. „Калашников“ обедини най-големите държавни предприятия в сектора в Русия - НПО "Ижмаш" и ОАО "Ижевский механический завод". Продукцията се изнася за 27 страни.


Езиковата мрежа на мозъка е по-голяма, отколкото се смяташе, откриха учени
ЦИК: Машините, на които ще гласуваме през октомври, са с изтекла гаранция
Портних: Дори картинките не са на Коцев. Ние му ги оставихме. Той просто ги наследи.
Златен медал: Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки
На 28 юли 2061 човечеството ще види Халеевата комета
Образованието в ерата на изкуствения интелект: Учителят вече има нова роля
Как трябва да изглеждат централните банки на 21 век?
Великобритания трябва да се адаптира към горските пожари, те няма да изчезнат
Светът трябва да има думата относно Ормузкия проток
Икономическата разлика между Америка и Европа опира до толерантността към риска
13-те най-интересни класики от супертърга в Пебъл Бийч
Автомобилната жабка е създадена за нещо, което вече почти никой не ползва
Ason Martin направи най-мощния автомобил в света с преден двигател
Пространство, разход на гориво и цена: кой компактен SUV предлага най-много?
Скрита функция на подглавниците спасява човешки живот
Украински войници лекуват стреса със сесии с шамани и аяхуаска
Билки и подправки с диуретичен ефект
Преди 25 години се появяват първите поддръжници на "Кръв и чест" в България
Йотова похвали ансамбъла ни по художествената гимнастика
Възрастна двойка загина в пожар в Гърция