Moody’s понижи рейтингa в чуждестранна валута на „Газпром“ от ниво Baa2 до Baa1 с негативна перспектива. Агенцията аргументира решението си бързо влошаващата се икономическа среда в Русия.
Според експертите на лице риск е от допълнително усложнение в следващите месеци. Поради тази причина рейтинговата агенция понижи рейтингите на повече от 60 руски компании, в това число петролната „Татнефт“ и петрохимичната „Нижнекамскнефтехим“.
В становището бе посочено, че Русия може да изгуби своя кредитен рейтинг от инвестиционен клас още през следващия месец, тъй като рязкото поевтиняване на рублата и слабата икономика упражняват натиск върху финансите ѝ.
S&P постави под наблюдение с негативна перспектива дългосрочния кредитен рейтинг на федерацията, който в момента е на най-ниския инвестиционен клас – BBB.
Иначe „Газпром“ отчете постъпления в размер на 1,65 млрд. долара. Това е вторият транш от договорените в Брюксел 3,1 млрд. долара, с които украинската компания „Нафтогаз“ погасява част от задълженията си за доставките на руски газ за периода ноември-декември. Първият транш в размер на 1,45 млрд. бе преведен на 4 ноември.
Още видео материали може да видите в сайта на Bulgaria On Air


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Ан Хатауей с шеметна визия и изповед за третата бременност
Хитрости, които правят готвенето по-лесно
Мирчев: Вече живеем във война на дронове на 300 км от нас
преди 11 години Аз не виждам нищо лошо в това да искаш за ресурсите си собствената валута, а не чужда, която да носи инфлацията и проблемите в къщи. То значи за америте рейтинга тряяя да е ZZZ- защото имат само долари. Значи кой нема долари е *** ....:)) Е да но хората се усетиха и не желаят да плащат сметката на съседната маса, кой иска да я плаща ....:)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар