През последните месеци изглеждаше, че ситуацията в Гърция сякаш се успокои и кризата като че ли беше отминала. Политическата нестабилност обаче отново надигна глава и заплашва да увеличи броя на левите и десни радикали в следващия парламент. Дори самото обявление на нови избори накара гръцките пазари да отбележат спад с 10% в деня на проваления президентски вот. От тогава насам две големи гръцки банки са в кризисно положение и поискаха спешна финансова подкрепа, за да не изпаднат във фалит.
Припомняме, че на 29 декември миналата година гръцкият парламент направи трети и последен опит да избере президент. Кандидатът на управляващата партия „Нова демокрация“ бивш еврокомисар Ставрос Димас не успя да събере нужните 180 гласа от парламента. Заради провала на процедурата по избора му правителството свика предсрочни парламентарни избори за 25 януари.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
преди 11 години само, че днешните гърци нямат нищо общо древните елини отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години само, че днешните гърци нямат нищо общо древните елини отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Ех, да бяха живи Тачър и Рейгън. Светът щеше да бъде по-друг отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Лошото е, че където тези номера минават, постепенно всички стават такива. Имам предвид ЕС, но и у нас, с нашите "роми" и всички подобни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Какво общо има демокрацията? Тя ти гарантира право на глас, а не че ще направиш правилен избор. Между другото, когато гърците са "измислили" демокрацията, само 10% от населението е имало граждански права. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Честно казано и аз нямам много високо мнение за гърците. Но след като те са измислили демокрацията и първи са я приложили значи поне теоретически би трябвало да имат най-голям опит. Иначе те ако бяха много свестни нямаше да са на това дередже. Имали са достатъчно време и възможност да постигнат много повече. Това гласуване ще е общо взето един "отчаян опит" нещо да се промени и да се задържат още малко над водата отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години оффф, гърците имали най-голям опит като демокрацията, щото с демагогията нямат ... пак по същата тая твоя логика. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години не знам що имаш такова високо мнение за гърците. Аз имам друго впечатление-"държавата ни обеща, следователно ще ни го даде, не ни интересува как и от къде пари". Всички които аз познавам са на тая позиция:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Кофти ситуация. Сириза и Златна зора в парламента. Но не съм съгласен, че гърците ще гласуват за Ципрас само защото е популист. Те не са глупави, а имат най-много опит с демокрацията. Не ми се вярва да могат да ги излъжат чак толкова лесно. Личното ми мнение е, че гърците ще гласуват за тях по същата причина, поради същата причина, поради която у нас в парламента са Волен Сидеров и Бареков, например. Да не мислите, че гласувалите за тези двамата много ги обичат. Това е гласуване от немай къде. Всички други вече са се изчерпали и няма за кого да се гласува. Такива неща. отговор Сигнализирай за неуместен коментар