Русия е готова да преструктурира дълга за 3 млрд. долара на Украйна, съобщава Bloomberg, цитирайки руския президент Владимир Путин.
Русия е готова да получава по 1 млрд. долара на година от 2016 до 2018 г. от Украйна и да отложи всяко плащане за тази година, заяви Путин пред репортери по време на пресконференцията на срещата на Г 20 в Анталия, Турция, в понеделник. Русия е предложила „по-добри“ условия за преструктуриране на украинския дълг в сравнение с исканията на Международния валутен фонд (МВФ), каза още Путин.
Предложението идва, след като месеци наред Русия отказва да участва в преговори за преструктуриране на дълга на Украйна, чийто срок за изплащане е през декември. Русия заяви, че облигациите за 3 млрд. долара са държавен дълг и не подлежат на същите преговори за преструктуриране, които Украйна проведе с частните кредитори.
Русия закупи облигациите през 2013 г. като част от обещана помощ за 15 млрд. долара, след като тогавашният президент на Украйна Виктор Янукович отхвърли асоциирано споразумение с Европейския съюз за сметка на по-близки отношения с източната си съседка.
Русия чака гаранции от САЩ, ЕС или международни финансови организации по изплащането на дълга на Украйна, допълни Путин.
За момента обаче украинското министерство на финансите твърди, че не е получавало предложение за преструктуриране от Русия, посочва ТАСС.


Двоен ръст на чревните инфекции за седмица във Варненско
Вечерен крос ще се проведе тази събота в Морската градина на Варна
Тази събота: откриват ловния сезон за пернат дивеч
ФК Девня гостува на Атлетик (Провадия) за Аматьорската купа
Национална мрежа за децата: Саморазправата не е правосъдие след случая с „ловци на педофили“
Технологичните гиганти се върнаха в играта, след като страховете за AI отшумяват
Соларните мита на Тръмп ще ударят съюзници на Америка, а не Китай
Центърът на властта в Русия се измества към тайните служби
САЩ са изплатили 4 млрд. за отменени проекти за вятърни паркове
Новото устройство на OpenAI ще е с размер на хокейна шайба и цена над $300
Toyota Land Cruiser на 999 999 километра търси нов собственик
Защо новите коли остават по-хладни в жегата
Автомобил потъна под земята по време на движение
Каравана елиминира най-големия недостатък на електромобилите
Mercedes-AMG GT53 4-Door Coupe имитира бензинов двигател
Страната ни се позиционира като дестинация за космически услуги
Една от 36: На Острова се продава Lada Niva уникат за 22 хил. паунда
Венера във Везни - какво предстои за зодиите?
Левски победи Локомотив Пловдив с 2:0
преди 10 години съдебно решение от американски съд, не от международен. Но пак не могат да ги накарат, де. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ставате смешни. САЩ 10 години не успяват да принудят Аржентина да изплати ДЦК, емитирани забележете по американското законодателство. Изиграните пенсионни фондове имат съдебно решение, правителството наложи запор на аржентинските сметки и гаучосите пак не плащат. Сменям въпроса. Как САЩ ще принудят Аржентина да си плати дълга? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ми никак! Само ще обяви където трябва, че Киев не може да си плати! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ще те питат тебе, ти да им кажеш ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Как точно Русия ще принуди Киев да си плати дълга? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Нормално е да е така след като Украйна е вече зачислена на издръжка към западните данакоплатци, то тези страни да поемат и гаранциите по украинските задължения! отговор Сигнализирай за неуместен коментар