Доверието на американците в начина, по който се развива страната, се е сринало до двегодишен минимум. Това показва проучване на общественото мнение, проведено от Reuters и Ipsos в началото на месеца.
Делът на хората, които смятат, че САЩ са на грешен път, е нараснал със 7 пункта до 64% спрямо февруари - най-голям дял в проучване на Ipsos, откакто Барак Обама пое президентския пост през януари 2009 г. Резултатите от анкетата са в контраст с множеството индикатори, показващи подобрение на икономиката.
Според Клиф Янг от Ipsos резултатите се дължат на резкия ръст на цената на бензина през последните седмици, причина за който станаха бунтовете в Северна Африка и Близкия Изток.
Растящите цени на петрола са накарали анализатори да увеличат прогнозата си за инфлацията в страната, показа отделно проучване на Ройтерс, публикувано в сряда.
Одобрението за работата на Обама се е понижило спрямо миналия месец до 49% от 51%, което статистически е незначителна промяна, посочват от Ройтерс.
Според Янг позицията на Обама е относително стабилна, но той „може да премине през труден период“ за известно време в резултат от поскъпването на бензина.
Сред независимите избиратели, на които Обама ще разчита за евентуалното си преизбиране през 2012 г., одобрението за работата му рязко се е понижило до 37% от 47% през февруари. Именно независмите избиратели помогнаха на републиканците да спечелят контрола върху Камарата на представителите на изборите през ноември.


Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Панчугов пита: Какви щети ще нанесе двойнствената политика на Радев?
Ботев Вр спечели срещу Монтана в дербито на Северозапада
Община Велинград доброволно пресуши Клептуза: Кой е наредил строителни дейности?