Американският автомобилен гигант General Motors обяви по-добри от очакваните резултати за третото тримесечие на годината. Компанията е успяла да увеличи пазарния си дял на пазарите в Северна Америка и Азия, но проблемите в Европа са я накарали да понижи прогнозите за представянето си на Стария континент, пише Ройтерс.
Нетната печалба на General Motors за третото тримесечие на годината е в размер на 1,7 млрд. долара, или 1,03 долара на акция. За същия период на миналата година положителният резултат беше 2 млрд. долара, или 1,20 долара на акция. Предварителните прогнози на анализаторите бяха за печалба от 96 цента на акция.
Приходите на компанията за периода са 36,7 млрд. долара след 34,1 млрд., постигнати през третото тримесечие на 2010 година.
Най-големият производител на автомобили в САЩ банкрутира през 2009 година, след като правителството на страната наля 52 млрд. долара, за да го спаси. В резултат на операцията държавата притежава 32% от капитала на компанията.
Позицията на правителството е, че няма да се бърза с продажбата на дела в General Motors. Актуалната цена на акциите от компанията е около 24 долара, което е доста под 33-те долара, при които бе осъществено повторното листване за търговия.
Прогнозите на General Motors са, че през четвъртото тримесечие ще бъде постигната печалба преди лихви и данъци, съпоставима с тази от миналата година. Що се отнася до Европа обаче компанията се отказа от прогнозите си заради влошените икономически условия от началото на годината.
В търговията преди официалния старт на днешната борсова сесия в Ню Йорк акциите на General Motors изгубиха 4,2 на сто до 24 долара за акция. Това е с цели 39 на сто под върховата стойност за годината, достигната през януари.


Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Дакота Джонсън, Нина Добрев и Ана де Армас демонстрираха супер фигури в чернo
Как да преодолеем усещането, че не сме достатъчно добри?
Джеймс Камерън все още е лудо влюбен в звездата си от „Титаник“ Сузи Еймис
Кейт Уинслет дойде с красив млад кавалер на червения килим
Бърнаут или липса на витамини?