Борсовият оператор Nasdaq OMX Group обяви по-ниска печалба за второто тримесечие основно заради разходи по придобивания, свързани с приключването на две сделки, съобщи Ройтерс.
Нетната печалба е паднала до 88 млн. долара, или 52 цента на акция, от 93 млн. долара, или 53 цента на разводнена акция през периода април-юни 2012 г.
През второто тримесечие на 2013 г. Nasdaq приключи сделката по придобиването на бизнеса на Thomson Reuters за връзки с инвеститорите, връзки с обществеността и мултимедийни услуги на стойност 390 млн. долара. Компанията завърши и сделката по придобиването на платформата за електронна търговия с американски държавни облигации eSpeed от BGC Partners.
Ако се изключат еднократните разходи, свързани със сделките, Nasdaq е спечелила 62 цента на акция. Това е само с цент по-малко от средния очакван резултат от анализатори, анкетирани от Ройтерс.
Приходите са нараснали с 8% до 451 млн. долара, надхвърляйки предвижданията на експертите за увеличаването им до 441,4 млн. долара. От компанията посочиха, че ръстът на приходите е следствие от придобиванията и цялостното разширяване във всички бизнес сегменти, където действа.
Акциите на компанията поскъпват с 0,2% до 32,99 долара за брой в търговията след затварянето на борсите в САЩ.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Тръмп се връща към икономически натиск върху "окопалия се" ирански режим
Отчетите на S&P 500 са толкова добри, че инвеститорите вече се притесняват
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
265 са вече жертвите на земетресението в Колумбия
Министрите Абровски и Шишков ще инспектират строителството на обходния път на Кресна
Земетресение с магнитуд 5,5 разтърси Салвадор
Драматичната размяна на самолети от Тръмп показва личните залози във войната с Иран
Американският флот тества евтин подводен дрон с автономност от хиляди километри