След колебливото начало индексите на Wall Street приключиха сесията с леки повишения. Dow Jones нарасна с 0,09% до 15 556 пункта, S&P 500 добави 0,24% до 1 690 пункта, а Nasdaq се повиши с 0,71% до 3 605 пункта.
Вчера S&P 500 се понижи до едномесечен минимум заради данните за производствената активност в глобален мащаб, както и заради по-лоши от очакваното отчети.
Акциите на Facebook днес поскъпнаха с над 30 на сто, след като най-голямата социална мрежа в света обяви по-високи от очакваното приходи и печалба.
Пазарната оценка на Visa Inc се повиши с 4,7% до рекордно високо равнище също заради по-добрите от очакваното финансови резултати.
Групата на строителните компании обаче записа общ спад от 6 на сто, след като PulteGroup Inc. and D.R. Horton Inc. отчетоха по-малко поръчки.
“Хубавото е, че хората очакват ускоряване на икономиката през втората половина на годината”, коментира пред Bloomberg Джим Уелш от Forward Management LLC.
“Притиснати сме в някакво средно положение, в което данните не са толкова лоши, за да насърчат допълнителни количествени улеснения, но и не са добри, за да убедят хората, че има достатъчно солидни основи за ръст на цените”, коментира и Брус МакКейн от KeyCorp.
Правителствените данни показаха обаче, че през миналата седмица подадените в САЩ молби за обезщетения при безработица са се увеличили неочаквано, което ограничи ръстовете на индексите.


Българските и унгарските депутати с най-високи заплати в ЕС спрямо минималната заплата
Много българи излетяха в Космоса с акциите на "Спейс Екс", но скоро ще се приземят
Икономист: Българите обедняха наполовина
ЕС изостава в надпреварата за изкуствен интелект заради собствените си регулации
Евростат: България е на пето място в ЕС по предотвратима смъртност
Н. Митева: Липсва основополагащ обществен консенсус в образованието
Станишевски: Хората в Европа искат да работят за амбициозни компании
Станишевски: Искаме ElevenLabs да е глобална
България може да играе важна роля в ЕС с добива си на основни метали
Състоянията на най-богатите в света нарастват с рекордните $336 млрд. за един ден
Audi възроди A6 allroad, за да се бори със скучните SUV
Джейсън Стейтъм добави още една легенда към колекцията си
Porsche патентова двигател 3 в 1
Електрическото BMW X5 ще има батерия от 141 кВтч за Европа
Умалено копие на двигател на Ferrari се продава по-скъпо от нова Dacia
Вижте снимки от приказната сватба в Португалия на Пери Едуардс и Алекс Окслейд-Чембърлейн
Мелания Тръмп беше плътно до съпруга си Доналд на неговия 80-годишен юбилей
Маникюр, вдъхновен от сезона на Близнаци
Как се чувства Ариана Гранде след раздялата с Итън Слейтър?
Кейти Пери шашна с рокля-лампа
преди 12 години Те ако не избират постоянно възходяща посока, сами ще се закопаят :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар