Зад пулта на оратора се виждат седем американски знамена. Свири се националният химн, а публиката в салона на Drake University в Айова е повече от превъзбудена, отново и отново се чуват викове „USA, USA!“. Доналд Тръмп все още не е тук, но шоуто а ла Тръмп вече е започнало. А медийният интерес е огромен.
Когато той излиза иззад завесата на сцената, веднага грабва цялото внимание. Тук няма неприятни въпроси, никакви контрааргументи, никакви опоненти. Само чиста подкрепа – на 100%.
„Подкрепям го, защото той казва истината, а не като другите", казва 68-годишният ветеран от Виетнам Рики Редклиф, който е пътувал три часа и половина с кола от Минесота, специално за да види своя идол.
На няколко километра по-далече, на друга сцена, е неговият досегашен главен конкурент в надпреварата за президентската кандидатура на републиканците. Тед Круз се състезава с другите кандидати – Джеб Буш, Марко Рубио, Джон Касич. Това е последният телевизионен дебат на републиканците преди в понеделник да стартират вътрешнопартийните избори в Айова.
Този път Доналд Тръмп е сериозен. Онова, с което заплашваше преди предишните словесни битки на няколко пъти, вече е факт. Той не участва в последния голям телевизионен дебат - милиардерът, който води във всички анкети и предизвиква по безпрецедентен начин политическата върхушка в САЩ в ролята си на предприемач.
Привидно става въпрос за странен спор на Тръмп с Fox News. В по-ранен дебат той вече се сблъска с водещата Мегън Кели, която обвинява, че работи за конкурентите му. Кели и в четвъртък бе сред задаващите въпроси журналисти. „Ако човек не получава добро отношение, тогава трябва да въстане, да се изправи, като човек и като нация", крещи Тръмп сред овациите на предимно патриотично настроената си аудитория.
Fox News обаче представя друга причина за отсъствието на Тръмп. Кандидатът за президент изискал в замяна на участието си в телевизионния дебат дарения в размер на 5 млн. долара, съобщи операторът в четвъртък. Парите трябвало да се преведат на фондации на Тръмп. Телевизията е отхвърлила предложението, защото не приема отплати в замяна на телевизионни изяви. Засега Тръмп не е коментирал твърденията.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
22-годишна жена загина при катастрофа на Околовръстния път в София
"Справедливата цена" се връща на дневен ред, но кой ще пази потребителите?
Скандал около Truth Social: Плащаш и виждаш публикациите на Тръмп по-рано
преди 10 години Мнозина очакват политиците да ги спасят от катастрофални дългови кризи и съпътстващи злини. Те са със заблуда. Политиците не могат да предотвратят тази лошотия, защото причината (сгрешената прична система) не е в тяхна компетентност. отговор Сигнализирай за неуместен коментар