Amazon, Berkshire и JPMorgan обявиха планове да създадат независима компания, фокусирана върху новите технологии, която да осигури на американските им служители и техните семейства висококачествено и прозрачно здравеопазване на разумна цена, съобщава Bloomberg.
Здравната компания на трите американски компании ще бъде освободена от задължението да прави печалба. Целта, която са си поставили Amazon, Berkshire и JPMorgan, е повишаване на удовлетвореността на служителите и намаляване на разходите.
„Огромните разходи за здравеопазване са като гладна тения за американската икономика, но тъй като като не приемаме това като нещо неизбежно, решихме да обединим усилията на най-добрите управляващи екипи в страната“, коментира главният изпълнителен директор на Berkshire Hathaway Уорън Бъфет, цитиран от businesswire.com.
Според Джеф Безос, основател и главен изпълнителен директор на Amazon, системата на здравеопазване е изключително сложна, но всички, които правят крачка към това предизвикателство, са наясно с трудностите.
„Нашите хора искат да виждат прозрачност, знания и умения, както и контрол, когато става въпрос за услуги, свързани с тяхното здравеопазване. И трите компании, които се включват в проекта, имат изключителни ресурси да създадат най-добрите решения за служителите си и техните семейства“, добави Джейми Даймън, главен изпълнителен директор на JPMorgan Chase.
Първоначално проектът за създаване на обща здравна компания ще се ръководи от Тод Комбс, инвестиционен мениджър в Berkshire Hathaway, Марвел Берхтолд, управляващ директор на JPMorgan Chase, и Бет Галети, старши вицепрезидент в Amazon. Мениджърският екип, местоположението на централата и ключови оперативни подробности се очаква да бъдат съобщени на по-късен етап.


Мачовете по ТВ днес (5 декември)
Виц на деня - 5 декември
Днес отбелязваме Международния ден на доброволеца
Времето във Варна на 5 декември 2025
Огнеборците потушиха 31 пожара през последното денонощие
Warner Bros. започва преговори за сключване на ексклузивна сделка с Netflix
Моди разстила червен килим за Путин, въпреки натиска от САЩ
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Мозъчни интерфейси и метавселени – докъде стига бъдещето на игрите?
Hensold: Пазарите са водени от настроението
REST - една малко известна екстра в стари Audi-та и VW-та
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Новата суперкола на Toyota – V8 с 640 к.с. и алуминиево шаси
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Подписахме екшън план за три нови моста над Дунав
Четирима са убити от армията на САЩ при нов удар срещу корабче заради наркотрафик
Израел е допуснат на "Евровизия" догодина, 4 страни ще бойкотират конкурса
ПП-ДБ ще внесат вота на недоверие към кабинета "Желязков"
Роденият в Беларус Роман Хофман оглави Мосад