На аукцион ще бъдат предложени 55 545 от издадените права за участие в увеличението на капитала на Пампорово АД, или 5,16% от всички, показват данни на Централен депозитар.
Крайният срок за подаване на заявление от собствениците, че правата ще бъдат използвани, тоест срещу тях ще бъдат записани акции, беше в петък. Възможни са незначителни технически корекции на броя права, които ще се предложат на 30 август 2013 г. в диапазона до 13:45 ч. Правата ще бъдат предложени с код 4PV1.
Общо издадените права са 1 076 100 бр., като всеки две права дават възможност за записване на една нова акция с емисионна стойност 3 лв. Максималният брой на предложените акции е 538 050, а минималният за успех на емисията е 358 700 акции.
Възможно е и срещу заявените за записване 1 020 555 права, да не бъдат записани акции. Ако бъдат записани всички предложени акции, капиталът ще бъде увеличен с 50% до 1,6 млн. акции.
Крайният срок за плащане на новите акции от капитала на Пампорово е през септември.
На 21 август бе последен ден за търговия с правата на Пампорово АД, като последната цена бе 0,5 лв./бр., а през деня бяха изтъргувани общо 2 678 права.
Пампорово АД отчита 14% ръст на продажбите на годишна база до 8,3 млн. лв. за първото полугодие на 2013 г. Печалбата нараства с 42% до 1,68 млн. лв.
Текущите задължения са за 28,8 млн. лв. от които 28 млн. лв. към свързани предприятия. Текущите активи са за едва 4,2 млн. лв.
Акциите на Пампорово АД поскъпват с 41% за последните 12 месеца до 4,499 лв. за брой и 4,84 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Затъмнението с българска следа: как МиГ-21 се превърна в летяща обсерватория
Нищожна част от всички украински бежанци в ЕС се намират в България
Ето какво ще е времето утре
Барселона и Реал Мадрид ще играят на по-малко от 500 км от Варна
„Музиката на Санремо“ идва във Варна на 21 август
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Meta премахна 750 000 профила на лица под 16 години в Австралия
Южна Корея отказва балистични ракети на Украйна главно заради конституцията си
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Иво Христов нападна БНР на тема "олигархия", СЕМ с позиция
Ана де Армас беше снимана в обятията на новия си, изненадащ приятел
Недостигът на ракети-прехващачи поставя Украйна пред тежка зима
Защо жените не трябва да следват драстични диети?
Разкриха незаконен развъдник с 46 питбула, били вързани на синджир