Книжата на Стара планина холд АД бяха избрани от екипа на Investor.bg за победител в тазседмичното издание на рубриката "Акция на седмицата".
Акциите на дружеството поскъпнаха с 2,25% през седмицата до 4,55 лв. за брой, като бяха първи по ръст сред компаниите от SOFIX. Едва 3 от 15-те компании в основния индекс отчетоха седмичен ръст, а покачването при другите две бе с под 0,35%.
Сделките с акции на Стара планина холд АД бяха 15 на обща стойност 12 695,34 лв. Поскъпването за последните 12 месеца е с 75% до пазарна капитализация в размер на 96 млн. лв.
Съветът на директорите на Стара планина холд предлага 0,049 лв. брутен дивидент на акция за 2013 г., като гласуването ще е на общото събрание на акционерите свикано за 12 юни 2013 г.
За първите два месеца на годината консолидираните продажби на компанията са се повишили с 12% до 30,55 млн. лв. Прогнозата за март е да бъдат реализирани продажби за 14,765 млн. лв., с което те ще достигнат 45,312 млн. лв. за първото тримесечие – ръст от 8,2% на годишна база.
Брутната печалба (преди данъци) на дъщерните М+С Хидравлик АД, Хидравлични елементи и системи АД и Елхим-Искра АД през февруари е съответно 1,134 млн. лв., 496 хил. лв. и 106 хил. лв., а за първите два месеца на годината – 2,713 млн. лв., 1,046 млн. лв. и 201 хил. лв.
Свързани компании:


Спартак Варна обявява новия треньор още днес
ЕРП Север изпълни над 50% от проекта „Безопасно небе за птиците в Североизточна България“
Почистиха осквернения Паметник на жертвите на комунизма във Варна
БАБХ констатира огнище на шарка по овцете и козите край Стара Загора
Уволниха синдикалист от ТМПЦ – Варна
Защо интернетът на Илон Мъск не е достъпен в Южна Африка
Тръмп поставя имунитета си пред номинацията си за главен прокурор
Светът не може да си позволи рецесия
Икономиката на България: Необходимост от предвидимост и структурни реформи
Д. Иванов: България трябва да следва модела на Китай за привличане на инвестиции
Властите в Лондон поискаха 1 милиард лири от водещи производители
Hyundai Tucson остава без дизел и ръчни скорости
Renault Mеgane RS на президента на Франция трупа глоби по пътищата
Бащата на Хамилтън продаде колекцията си от класически коли
VW Group вече преговаря за продажбата на Ducati
Посланиците на Верди пристигат в България: Шест вечери с магията на италианската душа и страст
За Дара София е фаворит за домакин на "Евровизия", СО благодари ВИДЕО
Доброволци чистят пътеките по Седемте рилски езера
Оставиха в ареста мъжа, който подпали жена си