Консолидираната печалба за 2016 г. на Сирма Груп Холдинг АД e 3,676 млн. лв. Това е ръст от 65,96%, съобщиха от компанията. През 2015 г. реализираната печалба е била 2,215 млн. лв.
Приходите от продажби в консолидирания отчет на Сирма Груп Холдинг към края на четвъртото тримесечие на 2016 г. нарастват до 40,436 млн. лв., или ръст от 27,30% в сравнение с приходите от продажба (31,764 млн. лв.) за същия период година по-рано.
Увеличението се дължи както на привличането на нови клиенти, така и на увеличаване на обема на продажбите към вече съществуващи клиенти, обясняват от компанията.
Към края на декември приходите от продажба на стоки бележат ръст от 14,71%, а приходите от продажба на услуги нарастват с 32,20% до 30,443 млн. лв.
Приходите от продажби в България се повишават с 27,13% от 19,117 млн. лв. към края на последния месец на 2015 г. до 24,303 млн. лв. към 31 декември 2016 г.
Следващият по ръст на продажбите пазар е този в Северна Америка. Приходите от продажби в този регион нарастват от 6,331 млн. лв. към края на 2015 г. до 7,826 млн. лв. лева към края на 2016 г., или ръст от 23,61%.
Свързани компании:


Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват