Акционерите на Билборд ще гласуват реализираната от дружеството нетна печалба през 2016 г. в размер на 175 204,12 лв. да не бъде разпределяна под формата на дивидент, а да бъде отнесена като неразпределена печалба. Това става ясно от поканата за свиканото на 29 юни общо събрание на акционерите, разпространена чрез БФБ – София.
Съгласно годишния консолидиран финансов отчет на дружеството към 31 декември 2016 г. нетните приходи от продажби са в размер на 34 млн. лв., което представлява увеличение с 4 % спрямо 2015 г.
Нетните приходи от продажба на продукция на Билборд са на стойност 28,8 млн. лв. и отчитат повишение от 4,57% спрямо година по-рано, а нетните приходи от продажба на услуги са на стойност 5,3 млн. лв. и нарастват с 1% на годишна база.
Очаква се на общото събрание да бъде приет годишният доклад на Съвета на директорите за дейността на дружеството през 2016 г. , както и одитираният годишен финансов отчет на дружеството за миналата година.
В дневния ред е заложено и определяне на възнаграждението и гаранцията за управление на Генчева. Предложено за гласуване е брутно месечно възнаграждение в размер на 5 минимални работни заплати, установени за страната. Гаранцията за управление на новия член на СД е в размер на трикратното му брутно месечно възнаграждение.
От началото на годината акциите на Билборд поскъпват с 3,09%, а през последните 12 месец ръстът в цената им е с 39,53% при пазарна капитализация от 9 млн. лв.
Свързани компании:


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Нина Добрев изненада с нова прическа, вече е блондинка
Проверка откри незаконни палатки и каравани в местността Паша дере
Ангел Мавровски: Скоро няма да останат животни, които да ваксинираме
Минимален гардероб, максимален брой комбинации