Бил Гейтс беше обявен за най-богатия човек на планетата за втора поредна година в годишната класация на милиардерите на списание Forbes. Основателят на Facebook Марк Цукърбърг за пръв път влиза в топ 20, а баскетболната суперзвезда Майкъл Джордан влиза за пръв път в класацията, съобщава агенция Ройтерс.
Изданието оценява богатството на основателя на Microsoft на 79,2 млрд. долара спрямо 76 млрд. долара година по-рано. Гейтс е бил на върха 16 от 21 години от провеждането на тази престижна класация.
Второто място в класацията на Forbes е за мексиканския телекомуникационен бос и милиардер Карлос Слим, притежател на 76,4 млрд. долара.
Трети се нарежда легендата в инвестирането Уорън Бъфет със своите 72,3 млрд. долара. Неговото богатство се увеличи с 14,5 млрд. долара спрямо миналата година, повече от това на всеки друг в класацията въпреки неговите дарения на стойност 2,8 млрд. долара за редица благотворителни организации миналия юли.
Най-богатата жена през 2015 г. е 60-годишната Кристи Уолтън, съсобственик на мрежата от магазини Wal-Mart ,чието богатството се оценява на 41,7 милиарда щатски долара.
Цукърбърг се изкачи до 16-то място спрямо 21-вото от миналата година. Неговото богатство се повиши до 34,8 млрд. долара.
Най-младият милиардери са Еван Шпигел, на 24, и Боби Мърфи, на 25, които съосноваха апликацията Snapchat и всеки от тях има по 1,5 млрд. долара.
Майкъл Джордан се нарежда на 1 741-во място с 1 млрд. долара. 52-годишният бивш спортист е мажоритарен собственик на баскетболния отбор от NBA Charlotte Hornets. Той е по-известен със своята кариера в Chicago Bulls и рекламния си договор с Nike, която произвежда обувките Air Jordan.
Forbes съобщава още, че тази година е рекордна с 1 826 милиардери в света, което е увеличение със 181 за последните 12 месеца.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
преди 11 години Като чета сегашните коментари, вече си имам добър пример, защо БГ е последна дупка на кавала. Болшинството от коментарите поставят под съмнение приноса на Бил Гейтс. Това е човек постигнал богатството си благодарение на собствения си интелект, което е и единственият ни шанс ако искаме да се оправим.Той не е олигарх и собственик на мини и петролни кладенци.Жалко че инвесторите позволяват на хора да дават мнения, които не отговарят на вижданията и разбиранията на страницата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години И понеже знам, че пак една комуни плеяда ще удариш та ето ти точно за гейтс:https://***.edsurge.com/bill-melinda-gates-foundationОколо 16 милиарда е дал за здравеопазване и 6.2 милиарда за обучение.За напред седни и проучи нещата преди да хулиш хората стил обичам доносът от цоца. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Ти като някой селски комуно *** се държиш, но ти приляга. Ти уиндос през живота си купувал ли си или само на кракнати версии го караш? В момента над 90% е шанса цялата ти комуникации у вас да е именно базирана на Уиндос. Освен, че промени света Гейтс, викаш нищо не е. Добре за другото да коментираме - в момента фондация на Гейтс развива n броя образователни фрее проекти, а десетки милиарди от фондацията му отиват именно по линия на здравеопазването и глада, но такъв комуноид като теб няма как да разбере - нали? А пенсионираните *** чукали от твоето време не могат да разберат, че в момента живеем в ерата с най-много безлатни блага и всеки има неограничени възможностти именно заради такива като Гейтс. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Никой не ти е виновен че си *** бакшиш. Чичко Гейтс основа фондация и дари половината си богатство. Занимават се с такива нещица като ликвидиране на бедността, здраве, образование - и е най-голямата в света:http://en.wikipedia.org/wiki/Bill_%26_Melinda_Gates_Foundation отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години какви блага е напрайл точно тоя Windowsa че не моа се сета ? Бъгливата система и офиса където струваше 600 евра професионалната версия друго ко е напрайл XBox ли ? Големо човешко благо е тва ..... загуба на време богатия става по богат и бедните да го духат..... Ти и останалите като тебе 20 годишни кухали не разбирате, че да направиш нещо е като да има свободно обучение и здравеопазване, не Windows който да струва майка си и баща си и разни капиталистически играчки и *** отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години в Българията е на мода вече на най-богатия да се кланяме а останалото *** е не човеци .... Тоя като е тооооолкова богат кво къде ше го носи тва както и оня беше много богат с iPhonite и на края всеки един от нас поема към вечните ловни полета. Там всички сме равни, тоя тъпан вместо да направи нещо за бедните както и останалите *** като него, тоя финансира някви био кретении където произвеждат генно модифицирани идиотщини ..... и пак акциите и пак да се въртят парите, че ако нема яхта нема живот не се наядоха ..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години "Бил Гейтс отново е най-богатият човек в света" Това може да напише:1. *** журналист.2. Наивен журналистСправка за 1-вите и 2-рите: чичко Ротшилд защо никога не го е имало в тия класации? Или за журналята изповядващи либерализъм има теми табу? Сакън! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Не класацията е проблем. Проблем са милиардите, дето не знаят, какво и дали ще ядат ДНЕС, УТРЕ И НАСЕТНЕ и кога ще свърши този батак. ТЕ са проблем. Затова, за да няма бедност...дали да не ги ***? Хуманно, разбира се: Газчица да им пуснем, на война да ги заведем, да се трепят... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Да така си е всеки е пресонално виновен за неговотите лични постижения и създаването на десетки, ако не и на стотитци хиляди работни места. Виновни са хората, така е без тях - нямаше да има тези блага, коиго са разпространи из целият свят, които ни улесняват ежеднвението. Винонви са, да така е! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години ТАЗИ класация е срам за развитието на света - стига сте я показвалиСвета под управлението на човека е пред пълен провал - засрамете се, защото всеки персонално е виновен! отговор Сигнализирай за неуместен коментар