Бутилка Бордо от 1945 година, ваза от династията Мин и 35-каратови диаманти ще ни покажат как икономическата криза, поевтиняващите имоти и падащите борси влияят върху търсенето на луксозни стоки в Китай.
Ценните експонати ще бъдат предложени от аукционна къща Christie's в маратон от наддавания за 3600 вещи, от които се очаква да донесат на продавачите си поне 334 млн. долара. Наддаванията ще се проведат в Хонконг.
Продажбите ще започнат с лот от 14 бутилки Бордо, произведено от шато Haut-Brion. От тях се очаква да донесат 2 млн. хонконгски долара (над 12 млн. щатски) долара. Виното е от 1945 година и е със 100% доказан произход.
Ще бъдат предложени още 56 бутилки от австралийско вино Penfolds Grange, като ще има бутилки с реколта от 1951 до 2006 година. От тях също се очакват около 2 млн. хонконгски долара.
За момента, въпреки предизвикателствата на кризата, колекционерските стоки намират купувачи сред богатите азиатци. Наскоро основният конкурент на Christie's – Sotheby's, набра 3,2 млрд. хонконгски долара на подобен аукцион.
Сред „гвоздеите“ в маратона от аукциони е ваза от 15-ти век, част от наследството на китайската династия Мин. Тя е синьо-бяла и е изработена от порцелан. Заедно с ваза от нефрит от династията Циенлонг, се очаква изделието да получи цена от поне 35 млн. хонконгски долара.
От Christie's са насрочили и аукцион за продажбата на два 35-каратови диаманта. Предварителните очаквания са всеки от тях да получи оценка от поне 80 млн. хонконгски долара.


Убитият мъж на Младежкия хълм в Пловдив е от Кричим
Кола се преобърна по таван на тротоар
Това са последните дни, в които цените ще се изписват в лева и в евро по закон
Хванаха за ден 29 шофьори с алкохол или наркотици
Три главни дирекции поемат дейностите на Регионалните здравни инспекции
Системите за съхранение на енергия в Европа напредват, регулациите изостават
AI пробивът на Китай не се дължи само на една компания
Китайски 2-минутни микродрами станаха индустрия за 11 млрд. долара
Как неизвестен гигант се превърна в риск за пазара на желязна руда
Стратегията за растеж на Kendra Scott
Създателят на Juke поема глобалния дизайн на Nissan
Китай забранява сините светлини на автопилота
Коя е най-търсената екстра при покупка на нов автомобил
Защо производителите възродиха забравената електрическа турбина
Новите коли крият опасност, за която малцина знаят
Хейли Бийбър вдигна градусите по розов бански
Как се държат мъжете, които не уважават жените?
Огнените торнада достигнаха Европа: как се образуват и защо са толкова опасни
Разполагането на самолети в Безмер изисква повече яснота, нужна е промяна във Външно