Компаниите, управлявани от жени, са допринесли за икономиката на Великобритания с 3 млрд. паунда (3,8 млрд. долара) през последната една година, показва изследване на Founders4Schools, публикувано в Business Matters Magazine.
Изследването показва, че има общо 871 компании с оборот над 250 млн. паунда (324 млн. долара), които са ръководени от жени. Фирмите отчитат среден годишен растеж от 28%.
Поводът за проучването е предстоящото през юни международно събитие в Силициевата долина, по време на което 15 от най-бързо развиващите се британски технологични компании, ръководени от жени, ще представят своя бизнес пред потенциални нови клиенти, инвеститори и партньори.
Според организаторите Лондон е една от най-успешните технологични екосистеми в света и споделя много силни страни със Силициевата долина – креативност, иновации и предпримачество.
В същото време България попада в топ 5 на държавите, в които жените имат най-голям процент представителство в управлението на бизнеса в бордовете на корпоративни структури – почти 30%, сочи изследване на EY в 91 държави.
Индексът за равнопоставеност на половете, който бива публикуван всяка година от Института по равнопоставеност на половете към Европейската комисия, показва, че скандинавските страни са най-напред в напредъка си в тази област. България се нарежда на около 30-то място.


Къде са най-опасните пътни отсечки във Варна
Унгарската МОЛ иска да купи чуждестранните активи на "Лукойл"
Защо плащаме скъпо за храна с неясен произход?
Освен че няма риба, намаляват и рибарите
Наша съседка е най-доброто място за пенсиониране
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Мозъчни интерфейси и метавселени – докъде стига бъдещето на игрите?
Hensold: Пазарите са водени от настроението
Hensold очаква до 10-15г военните разходи да продължат
Hensold подкрепя някои доставчици на автопроизводителите в Германия
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Pininfarina възроди първото поколение на Honda NSX
Японски компании съдят администрацията на Тръмп заради митата
Bosch и Maserati ще спасяват ДВГ с водород
Облачно ще е днес, ще вали в западната половина на страната
И в еврозоната - цените на жилищата у нас ще продължат да растат
Османската династия ще съди турчин, живеещ в САЩ, представящ се за османски принц
3 зодии с шанс за изненадващи парични постъпления около пълнолунието на 4 декември
Аманда Сейфрид на 40 - актрисата блесна до Сидни Суини на червения килим
преди 8 години поредната сексиска статия, да се сигнализира на хелзинския комитет отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Чудесно.Добре че има и други жени, които вместо да се занимават само и единствено с бизнес раждат и отглеждат деца в хубава семейна среда. Бъдещето принадлежи на тези, които могат да осигурят оцеляване на поколението си, а бизнеса все ще продължи да си минава от едни управленски ръце в други независимо дали в даден момент е управляван от жена или мъж. отговор Сигнализирай за неуместен коментар