Производителят на мотоциклети Harley-Davidson обяви днес, че ще изгради завод в Тайланд, основния център на тази индустрия в Азия. Планът на компанията е заводът да обслужва разрастващия се пазар в Южна Азия. Ходът обаче беше разкритикуван от американските профсъюзи, пише CNBC.
Компанията не е разкрила данни за планираната инвестиция в тайландската провинция Районг, която се намира югоизточно от Банкок.
Кейти Уитмор, мениджърът на Harley-Davidson за връзки с обществеността, заяви, че компанията е отчела най-добрите си резултати в Азиатско-тихоокеанския регион през 2016 г., макар че не разкри конкретни данни.
По думите ѝ тайландският завод ще помогне на компанията да е по-гъвкава и да е по-конкурентоспособна в азиатския регион и Китай.
Заводът ще позволи на базираната в Милуоки Harley-Davidson да избегне 60-процентната тарифа за внос на мотоциклети и да получи данъчни облекчения, когато изнася моторите си в съседните на Тайланд страни, благодарение на търговското споразумение на членовете на Асоциацията на страните от Югоизточна Азия.
Harley отвори завод в Индия през 2011 г. Освен това тя прави мотоциклети и във фабрика в Бразилия.
След като New York Times писа, че компанията планира инвестиция в Тайланд, международният президент на американския профсъюз United Steelworkers (USW) Лео Джерард заяви, че решението е „шамар в лицето на американския работник и на стотиците хиляди, които карат Harley в страната“.
USW представлява работещите в заводите на Harley в два американски щата и общо 850 хил. работници в Северна Америка.


Жълт код във Варна заради много студено време
Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
Унгарската Mol ще купи дела на "Газпром" в санкционираната сръбска рафинерия
Източна Европа взе втората най-важна позиция в ЕЦБ
Въпрос за $10 трилиона: може ли Европа да използва фондовия пазар срещу Тръмп
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
Mazda спира два от малките си модели
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Екокатастрофа до Карлово, хиляди мъртви риби
Ким Чен-ун уволни вицепремиер заради "некомпетентността" на чиновниците
Александър Маринов: Не виждам партньор на Радев от партиите в сегашния парламент
Снежна буря в САЩ доведе до катастрофа със 100 превозни средства
Мароко сезира ФИФА за изваждането на Сенегал на финала