Компанията, която притежава National Enquirer, се съгласи да продаде преследвания от скандали таблоид на бивш магнат в оперирането на вестникарски будки и разпространението на списания за сто милиона долара, съобщава запознат източник, цитиран от Wall Street Journal.
60-годишният Джеймс Коен, чието семейство създава компанията Hudson News, най-известна с оперирането на вестникарски будки на летища и гари, се е съгласил да придобие клюкарския седмичник, казва източникът. Компанията на Коен Hudson Group беше придобита от швейцарския търговец на дребно с безмитни стоки Dufry през 2008 г. Коен остава в борда на директорите на компанията.
American Media съобщи миналата седмица, че обмисля продажбата на Enquirer и на сестринските таблоиди Globe и National Examiner и очаква да сключи сделка „в близко бъдеще“.
Компанията, която има големи дългове, се озова под светлините на прожекторите, след като призна, че е платила тайно от името на президента Доналд Тръмп на жени, които твърдели, че са имали връзка с него.
Миналата година издателството постигна споразумение с прокуратурата в Манхатън, като призна, че е платило 150 хил. долара през 2016 г. на бивш модел от Playboy да не разкрива аферата си с Тръмп преди десет години, използвайки т. нар. тактика „хвани и убий“. Тръмп отрича аферата.
Продажбите на Enquirer от години рязко намаляват. Средните седмични продажби на таблоида достигнаха 218 хил. броя в шестте месеца до края на декември. Това е спад с 41% от 2015 г. насам, сочат данни на Alliance for Audited Media.
Седмичните продажби на Globe също са спаднали с 34% до 117 хил. броя през същия период.
Въпреки че Enquirer е най-известното издание на American Media, компанията притежава и други клюкарски списания като Ok!, Star и Us Weekly, което придоби за 100 млн. долара през 2017 г.


Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Черно море потопи ЦСКА в дъжда на "Тича"
Скоро: Озоновата дупка ще изчезне непълно
Тъжна вест! Почина един от най-големите архитекти в историята
Какво време ни очаква в неделя?
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
Глобата от 140 милиона долара на Мъск показва, че ЕС губи самообладание
ChatGPT спечели правото си да се саморегулира. Това може да се развие зле
Германия ускорява мерките срещу дронове - зачестяват инцидентите на летищата
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Българската икономика расте 2-3 пъти по-бързо, отколкото средната на европейско ниво
„Черно море” потопи ЦСКА в деня на моряците
Оставка на правителството няма да е заплаха за България в Еврозоната
„Байерн” надигра „Щутгарт” с хеттрик на Кейн
Божидар Божанов: По всичко изглежда, че провокаторите са действали с МВР