По-лек, по-тънък, по-бърз: Apple отново представи нов iPhone. В първоначалните си реакции редица блогове и списания хвалят супер телефона. Но някои от иновациите не се посрещат никак добре.
Все пак добрата новина в началото – новият iPhone 5 най-сетне е тук. А ето я и лошата - фенове на марката от целия свят имат в момента в ръцете си един остарял вече модел. А и вече няма за какво да правят догадки.
„На месеците спиращи дъха спекулации най-накрая се сложи край", пише технологичният блог Techcrunch, полуразочарован, полуоблекчен. А Business Insider нарича пищното представяне на новото устройство „приспивно“, тъй като "подробности за всички детайли бяха изтекли в медиите преди няколко месеца".
След като в сряда вечерта директорът на Apple Тим Кук обясни в Сан Франциско по-подробно как ще изглежда новото устройство, подробностите запълниха специализираните издания, блогове и Twitter. Устройството се възхвалява заради лекотата си, по-големия екран и по-бързия интернет достъп, който ще е наличен почти навсякъде.
Или, за да го кажем с думите на потребителя на Twitter Каролс Пена: „Скъпи нов iPhone 5 - искам те!“
Малко по-сдържани са специализираните списания. „Общото впечатление за iPhone 5: това е просто още един iPhone. Само че по-дълъг. И по-добър“, пише Wired.
Технологичният блог Cnet хвали: „Ако данните за скоростта и за живота на батерията са верни, много хора ще искат да обновят устройството си само по тази причина."
Новият супер телефон с дебелината си от 7,6 милиметра е с 1/5 по-тънък от своя предшественик 4S и разполага с по-голям екран от четири инча и място за още един ред приложения.
Новият iPhone има малко по-голям екран, който все още изостава от конкуренцията на Nokia - Lumia 920, Samsung Galaxy S3, Google Nexus One или HTC X. Apple твърди, че iPhone 5 ще пасва удобно в ръката. Малка забележка: Google Nexus също.


Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат


преди 13 години така е лозкхрис, не може да прави тези неща и точно затова е дразнеща тази мания по него за по прагматичните. Купувайки си лъскава непотребна джаджа поддържаш куха индустрия. И е по вероятно притежателите на ай-нещо си да ходят в модни заведения и да слушат модна музика.Ако ще и 150% от айнещотото да можеш да ползваш, то си остава един надценен предмет, моден фетиш.А изказа ти не те причислява към споменатия от теб 1% така че ще се набуташ ако си купиш айнещо си :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Малко вулгарно си се изразил, но в общи линии си прав. Повечето не могат да си позволят и за това хейтват. Има изключения разбира се, които могат да си го позволят. но не го искат. Те обаче са малко отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години "Солиден ъпгрейд в гениална опаковка, но нищо повече"И какво "повече" се очаква? Да ни сервира баница с айран сутрин или да се превръща в блондинка за секс ?!Коментарите по българските форуми са направо страхотни - все едни страшни разбирачи,все едни стрейт блюстители на морала.. Същите хора, които мъдро коментират продуктите на един световен лидер се друсат в СинСити и имат за идол един изрусен ***-***,който вие като пребита вълчицаМи не си купувай новия iPhone. Никой не опира пистолет на челото на когото и да е.И какво коментират характеристиките му, след като 99% са *** като *** на индийски слон и не ползват и 2% от възможностите на който и да е смартфонПо-скоро джобовете са продънени, а на лисицата гроздето и било кисело... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години E какво повече отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години http://***.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rdIWKytq_q4 http://***.youtube.com/watch?v=YlD4XRd3kT0:) :) :) :) :) :) :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години http://***.nixanbal.com/%D1%81%D0%BC%D1%8F%D1%85-%D0%B2-%D1%81%D0%B0%D1%89-%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D0%B8-%D0%B4%D0%B0-%D1%83%D1%81%D0%B5%D1%82%D1%8F%D1%82-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F-iphone без коментра :) :) :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Че е красив дизайнът, красив е, ама нещо не разбрах по какво се различава от предишния. Иначе без да съм софтуерен разбирач, гледам коментарите по технологичните сайтове и всеобщото мнение е, че липсват някакви интересни инивации. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Забележка: Аз не съм от лумпенизираните Apple фенове, до сега не съм имал Iphone, Ipad, харесвам Safari :) Това не означава обаче, че няма да си купя най-доброто, което те могат да ми предложат. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Iphone 5 ще бъде зенита на Apple. Което означава, че това ще е и най-доброто, което компанията може да предложи. Именно за това ще си го купя :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Аз съм от лумпенизираните фенове, но честно с ръка на сърцето мога да кажа, че Боян е прав. По-зле е от конкуренцията, което се случва, за първи път от както има Apple Inc.Тъжно е, че компания като тази забравя свойте ценности и иновативни идеали когато загуби вдъхновението си - Стив Джобс.Дано тези "нови мениджъри" да не затрият за рекордно кратко време натрупаното от Джобс! отговор Сигнализирай за неуместен коментар