Около Паметника на Съветската армия в София са поставени заграждения. В района има засилено полицейско присъствие, а униформени служители на реда са оградили паметника от всичките му страни.
"Вчера благодарение на усилията на полицията нямаше инциденти. Но днес същата тази полиция ни информира, че по заповед на областния управител ще започне заграждане на паметника и махане на палатковия лагер", заяви във видео във Facebook лидерът на Изправи се.БГ Мая Манолова.
В района има палатков лагер срещу демонтажа на паметника. Миналата нощ също имаше засилено полицейското присъствие около паметника, след като столичната полиция предприе мерки за охрана на обществения ред заради футболната среща между "Левски" и "Айнтрахт Франкфурт". Част от феновете на "Левски" настояват за премахването на монумента. Преди дни четирима души бяха задържани след футболен мач заради това, че са хвърляли димки и са нанесли щети по паметника.
По думите на Манолова издигането на оградата е започнало без заповед, за да се забави внасянето на обжалване. "Спрете се, ще направите гражданска война", заяви тя в живо включване във Facebook.
По-рано днес лидерът на партия "Възраждане" Костадин Костадинов призова в социалните мрежи симпатизантите си да отидат на паметника и да се противопоставят на ограждането му.
Оградата на първо място има ролята да защити гражданите от падащи плочи, каза пред журналисти кметът на София Йорданка Фандъкова, цитирана от БТА.
"Има решение на Общинския съвет отпреди няколко месеца. Новият областен управител изяви готовност и воля да реализира това решение", посочи Фандъкова. И допълни, че паметникът е обследван и не е достатъчно сигурен. По думите ѝ след сигурността на следващо място ролята на оградата е да изпълни това решение на Столичния общински съвет.
"Това че политическите лидери намират за много добра възможност да правят кампанията си, всеки да мобилизира своите симпатизанти чрез паметника, със сигурност е част от кампанията за местните избори", коментира столичният кмет.


Разсеяна шофьорка е виновна за огромното задръстване по пътя за курортите вчера
За Празника: Варненци протестират срещу колите в Морската градина
Умуват как да подобрят инвестиционната среда във Варненско
Коцев: Има дезинформация за заповедите за "Баба Алино"
Коцев слага още камери по кофите за боклук във Варна
Т. Джамов: Все повече хора у нас имат интерес към бойните спортове
Колко пари спечели Божидар Саръбоюков от бронза на Европейското
Парфюм без пол: Разделението на „мъжки“ и „дамски“ си отива
Авточасти или опаковки: Biomyc стартира производството от гъбен мицел в България
Пазарите са на рекордни нива, докато са в неведение за Иран и политиката на Фед
Това е единственото BMW 8-Series E31 с дизелов двигател
Cadillac зарадва клиент със седан за 500 000 долара
Роботите в заводите не могат да заменят напълно хората
Продавате употребяван автомобил? Новите регулации на ЕС вече са в сила
BYD готви суперкола за рекорд на „Нюрбургринг“
30-годишен мъж почина, а баща му е с опасност за живота при масов бой в Старозагорско
Борисов: Да не превръщаме Евровизия в повод за разделение (ВИДЕО)
Вече и официално: Каталин Иту подписа с ЦСКА
Откриха нови метростанции по третата линия на метрото (СНИМКИ)
Electrocharge откри нова бърза зарядна станция на ключова локация по пътя към Гърция
преди 2 години До: zelka007 Един фашист мераклия за гризане на гръкляни! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години "Оградата на първо място има ролята да защити гражданите от падащи плочи, заяви кметът Йорданка Фандъкова" Това Данчето явно го казва от опит. Като й гледам фасадата доста плочки са й падали на главата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: andy ... ква гражданска война за 100 нефела в платките ве ?! минавам и безплатно ще им прегриза гръкляните ... други нема да посмеят да дойдат ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: andy А фюрер Зеленков направи подарък на укристан за деня на независимостта - гробище с 600 000 парцела. Хайл Зеленков!!! До посредната жива укра! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Назначеното от ФАЩ фашистko koлoниално управление ще направи всичко да ни вкара в гpaжданска вoйна. Както направи в укристан. отговор Сигнализирай за неуместен коментар