Цената на петрола продължава отстъплението, което започна в началото на седмицата. Основните сили, които движат пазара, са спекулациите за това, че американската икономика ще забави още своя ход, както и оценките около убийството на лидера на Ал-Кайда Осама бин Ладен, пише Bloomberg.
На борсата в Ню Йорк вчера петролните контракти с доставка през юни поскъпнаха с 0,4 на сто до 113,52 долара за барел. През нощта котировките отстъпиха с още 0,7 на сто до 112,75 долара за барел.
Според анализатори смъртта на Осама бин Ладен не може да се разглежда като еднозначно за пазарите събитие. Причината за това е, че поне в краткосрочен план може да станем свидетели на серия терористични атаки като отмъщение срещу САЩ и останалите западни държави.
От Ал-Кайда вече дадоха заявка за това, като обясниха, че заради помощта, оказана на САЩ, Пакистан става цел номер едно за отмъщение. В изявление на организацията бе посочено още, че и американците трябва да са готови за отмъщение.
На борсата в Лондон вчера петролът сорт брент поевтиня с 0,6 на сто до 125,12 долара за барел. Днес котировките губят още около 50 цента до 124,60 долара за барел.


Двоен ръст на чревните инфекции за седмица във Варненско
Вечерен крос ще се проведе тази събота в Морската градина на Варна
Тази събота: откриват ловния сезон за пернат дивеч
ФК Девня гостува на Атлетик (Провадия) за Аматьорската купа
Национална мрежа за децата: Саморазправата не е правосъдие след случая с „ловци на педофили“
Доларът падна на най-ниското ниво от май, прогнозите за по-високи лихви отслабват
Украйна ще избягва атаки срещу неруски танкери и нефтени обекти в Черно море
Технологичните гиганти се върнаха в играта, след като страховете за AI отшумяват
Соларните мита на Тръмп ще ударят съюзници на Америка, а не Китай
Центърът на властта в Русия се измества към тайните служби
Toyota Land Cruiser на 999 999 километра търси нов собственик
Защо новите коли остават по-хладни в жегата
Автомобил потъна под земята по време на движение
Каравана елиминира най-големия недостатък на електромобилите
Mercedes-AMG GT53 4-Door Coupe имитира бензинов двигател
Страх в Кремъл: ФСБ вече решава съдбата на руския елит
Страната ни се позиционира като дестинация за космически услуги
Една от 36: На Острова се продава Lada Niva уникат за 22 хил. паунда
Венера във Везни - какво предстои за зодиите?
Левски победи Локомотив Пловдив с 2:0
преди 15 години разбирач, на колко свърши сесията вчера като е стигнал 3 годишен връх? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Абе не Ви ли писна да пишете ГЛУПОСТИ !!!?Как ще е паднал петрола? Вчера по време на щатската сесия цената на лекият суров петрол достигна 3г. връх до 114.85 $ за барел.В момента наблюдаваме лека корекция която е по-скоро консолидация. От 112.20 следва да видим рали и цени от над 115.30 $ за барел, а в момента цената е 113.00$ за барел. отговор Сигнализирай за неуместен коментар