Очаква се до 2020 г. Индия да изпревари САЩ по добив на въглища и така да стане най-големият производител в света след Китай. До това заключение са стигнали анализаторите на BMI Research, след като държавната минно-добивна компания “Coal India Ltd.” планира увеличение на производството си, за да задоволи нарастващото потребление на енергия в страната.
Делът на Индия от световния добив ще се увеличи до 12,7% до 2020 г. от 9,8% през 2016 г., изчисляват от BMI.
Индия, в която използването на въглища сформира 61% от енергопотреблението, се стреми да намали вноса на суровината, като увеличи добива й на територията си.
Всичко това се дължи на факта, че правителството предвижда доминираща роля на енергийния източник през следващите десетилетия, докато други страни предпочитат замяна на горивото с по-чисти носители на енергия.
Държавата планира да увеличи производството на въглища до 1,5 млрд. метрични тона до 2020 г. от около 634 млн. за годината до края на март. Въпреки това Китай все още е лидер със своите 3,7 млрд. метрични тона през изминалата година, според данни на националния им статистически институт.


От "Възраждане - Варна" са възмутени от българската песен на Евровизия
От "Активни потребители" поставят под въпрос ефекта от новите мерки срещу инфлацията
Корабът „Храбри" е на тестови ходови изпитания във Варненския залив и Черно море
Обявиха конкурс за директор на общинското предприятие ТАСРУД във Варна
Спецов: Няма риск от недостиг на нефт за България“
Капитал има, но не и навик: защо българите рядко инвестират у нас
„Хелиос Марин“: Искаме да сме нещо като Tesla при яхтите
Цветан Цеков: Надценките по веригата държат храните у нас сред най-скъпите в ЕС
Китайците посрещнаха Тръмп с AI колажи и надежда за сътрудничество
Кризата в Ормузкия проток може да върне китайския внос на американски LNG
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Консултант по зависимости получи 2 г. затвор за смъртта на Матю Пери
Кабинетът "Радев" се разрасна с нови шест зам.-министри
Пиян шофьор на български тир изгуби контрол в тунел в Гърция, блъсна се
Арестуваха свиленградска кримка за фалшив сигнал за пет бомби в Плевен
преди 9 години Супер, а ние ще сме на електрически коли, докато те ударят таргета.Иначе евтино, но те ще си ядат мръсотията. Ниската себестойност си има цена. Пиип. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Как тъй? Не подписаха ли споразумението от Париж миналата година или за тях не важи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар