От: Камелия Цветанова
„В момента оставката на правителството не стои на дневен ред и причината за това е, че решенията на проблемите, които поставиха хората, дори и тези, които протестират, са в програмата на кабинета на Пламен Орешарски.
Една прибързана оставка може да хвърли държавата в хаос, има ситуации, в които трябва да се оценят рисковете и да се решава отговорно”. Това заяви министърът на вътрешните работи Цветлин Йовчев след редовното правителствено заседание.
Относно двата протеста тази вечер – единият против правителството, а другият в негова подкрепа, Йовчев беше категоричен, че е създадена нужната организация, за да не се стигне до сблъсъци и насилие. „Искам да благодаря на колегите, които вече дни наред работят по 12, 15, 16 часа и се справят със задълженията си, искам да благодаря и на гражданите, които подпомагат протичане на протестите и изолират провокаторите”, каза той.
Йовчев коментира също, че „полицията не е на министъра, нито на партиите, а на гражданите и ще работи само в техен интерес”.
Подобна позиция изрази и депутатът от БСП Георги Кадиев пред парламента, където се бяха събрали недоволни граждани срещу кабинета „Орешарски“.
„Сигурен съм сто процента, че не искам избори сега. Подаване на оставка сега води до ексалация на напрежението и спирала от избори, която как ще завърши никой не знае“, каза той.
Кадиев смята, че на правителството трябва да се даде още един шанс, Пламен Орешарски да си влезе в ролята наистина на премиер, да назначи министри, които са си негови експерти, зам.-министри, областни управители, всякакво прекратяване на политическия натиск от страна на партиите и работи един вид като служебно правителство само че при работещ парламент. Това е работещата формула“, смята Кадиев.
Това, което „Атака“ направиха днес, беше демонстративна неподкрепа на правителството, смята той, след като днешното пленарно заседание се провали заради липсата на кворум.
Още за България четете в Dnes.bg


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Тръмп се връща към икономически натиск върху "окопалия се" ирански режим
Отчетите на S&P 500 са толкова добри, че инвеститорите вече се притесняват
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
265 са вече жертвите на земетресението в Колумбия
Министрите Абровски и Шишков ще инспектират строителството на обходния път на Кресна
Земетресение с магнитуд 5,5 разтърси Салвадор
Драматичната размяна на самолети от Тръмп показва личните залози във войната с Иран
Американският флот тества евтин подводен дрон с автономност от хиляди километри
преди 13 години Крайно време е да заработи правителството. ГЕРБ не могат да преживеят загубата и сега се чудят какво да измислят само и само да му пречат да работи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Не на ББ, а на Станишев и Местан за глупавата политика и *** убеждение, че народа няма да ги следи под лупа, за глупостите които вършат. Тези 2 субекта са виновниците за хаоса сега. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Тя държавата е вече в хаос, за което трябва да сме благодарни наББ и старите сини болшевики. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години ...или нощния бой :)))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Йовчев: Оставката на правителството не стои на дневен ред.Всички пред парламента за да му зададем Дневния ред!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Желенски, ти ако не взимаш пари за глупостите ти си голям балък. Да си знаеш... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години В никакъв случай не трябва да се стига до оставка. Това ще рече ГЕРБ да се върнат и да си узаконят мизериите и на Цветанов да му се размине. Никаква оставка! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Глупости на търкалета.Ще си има служебен кабинет. отговор Сигнализирай за неуместен коментар