Моделите на Mercedes са най-честият избор на автомобилните крадци в САЩ, съобщава нов доклад на американското Национално бюро за застрахователни измами (NICB), цитиран от Forbes. Според информацията американските клиенти поемат най-големи рискове, купувайки C-, E- и S-Class, които попадат в топ 10 на най-крадените луксозни автомобили в САЩ.
Това обаче не е толкова лошо, колкото звучи, смятат експертите от NICB. Според тях луксозните автомобили винаги са били много обичани в криминалните среди заради техните висока стойност и статус.
"Това, което изследването ни не засяга, е как колите са били откраднати," коментира Франк Скафиди от NICB. "Твърде възможно е, по-голямата част от шофьорите да са оставили ключа на таблото, докато си купуват вестник, например. Ако случаят е такъв, говорим по-скоро за това какви хора карат Mercedes, а не какво прави колите на германците по-атрактивни от другите."
От Mercedes коментират доклада пред Forbes, така:
"Колкото по-желан е един автомобил, толкова по-търсен става от крадците. C-Class е един от най-продаваните ни модели, така че не е никак учудващо присъствието му в класацията - търсенето е голямо. Трябва да се има предвид и друго. Голям процент от откраднатите коли Mercedes са намерени и върнати на собствениците си благодарение на нашата mbrace система, с която автомобилът се проследява. Същата технология бе използвана от властите и при локализирането на заподозрените след атентата в Бостън. Фокусирането само в откраднатите автомобили не разказва цялата история."
За периода 2009-2012 г. в САЩ са били откраднати само 4384 луксозни автомобила. Според NICB само 713 от тях не са били открити от полицията, която си обяснява това с организираните престъпни групи, които разглобяват колите и ги продават на части, или пренабиват номера на рамата им и ги продават на нищо неподозиращи клиенти.
Вижте кои са най-крадените коли в САЩ в класацията на Forbes!


Четири български победи и шест нокаута белязаха SENSHI 29
Арестуваха двама заради 30 литра ракия в Добрич
Ексклузивен бонус код и топ милиардерите в гейм индустрията
Тръмп: Зеленски не е готов да подпише мирното ни предложение
Българската велоиндустрия: Между китайската зависимост и електрическото бъдеще
Високият акциз на цигарите е от полза за здравето, семейния бюджет и икономиката
Тръмп е разочарован от реакцията на Зеленски към плана Белият дом за мир
Афишът на Уолстрийт: „BATMMAAN се завръща“ vs. „Великолепната седморка“
Тайландски удари с F-16 разклащат мирния план на Тръмп в Камбоджа
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Как да използваме Google Maps без интернет
Росен Петров с още 90 истории от българското минало в новата си книга
Самолет се “подхлъзна” и излезе от пътеката за рулиране в Истанбул ВИДЕО
Каскада или катастрофа: Кола се завря под джип, повдигна го ВИДЕО
Четири български победи и шест нокаута белязаха SENSHI 29