BMW обяви цените на хибрида с възможност за зареждане от електрическата мрежа X5 xDrive40e. Моделът има стартова цена от 68 400 евро, което го прави по-достъпен от основните му конкуренти.
За сравнение, хибридното Volvo XC90 T8 Twin Engine стартира от 76 160 евро, а най-достъпната версия на Porsche Cayenne S E-Hybrid е оценена на 82 920 евро.
Моделът на базираната в Мюнхен компания използва силов агрегат с обща мощност от 311 к.с. и 450 Нм въртящ момент. В него са включени 2,0-литров бензинов двигател с 4 цилиндъра и мощност 245 к.с., и електромотор със 113 к.с. Захранването е поверено на комплект литиево-йонни батерии с капацитет 9 кВт/ч. Всичко това работи в комбинация с 8-степенна трансмисия Steptronic и система за задвижване на четирите колела xDrive.
Тежащият 2230 кг. кросовър харчи 3,4 л/100 км, а само на електричество може да измине 31 км, като развива скорост от 120 км/ч. В хибриден режим всъдеходът ускорява от 0 до 100 км/ч за 6,8 секунди, а максималната му скорост е 210 км/ч.
Зареждането на батериите отнема 3 часа и 50 минути, но със специалното устройство BMW I Wallbox това време може да бъде намалено до 2 часа и 45 минути.
BMW X5 xDrive40e дебютира пред публика през март тази година и ще се появи на пазара в началото на есента. Производството му се осъществява в завода в Спартанбърг, САЩ.
Още снимки вижте в Automedia.bg
Хибридът BMW X5 по-достъпен от конкурентите
Цената на модела X5 xDrive40e стартира от 68 400 евро
14:32 | 17.06.15 г. 2
Снимка: BMW
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
-
Температурни рекорди в Европа бяха подобрени и горещата вълна се движи на изток
-
Акция на седмицата: "Българска фондова борса" АД (БФБ)
-
Залогът за обезценяване на долара се разпада и една от причините е Кевин Уорш
-
С рекорден дефицит доверието в бюджетния разум се връща трудно
-
Дроновете претоварват руската ПВО и Кремъл вече не може да крие войната
-
Израел и Ливан сключиха споразумение за прекратяване на военните действия
-
Финландия предупреждава Европа: Изгубихме Nokia, не трябва да губим и битката за AI
-
Защо златото губи стойност, докато инфлацията се ускорява?
-
Дроновете претоварват руската ПВО и Кремъл вече не може да крие войната
-
Стратегическата автономност на Европа се сблъсква с най-важното изпитание - Русия
-
Зеленски: През седмицата Русия е атакувала Украйна с 1400 дрона и 1500 управляеми авиобомби
-
Кадър на деня за 27 юни
Специални проекти виж още
Най-четени новини
-
Експерт: При рязко вдигане на данъка за второ жилище българите ще измислят начин да не плащат
-
Брокер: Имотите вече ще се продават на справедлива пазарна цена, надценените ще се застояват
-
В Крим бензинът свърши и с купони, ресторантите работят ограничено, въведен е режим на тока
-
Загубата на оръжейното депо в Кронщат е сериозен удар за руския Балтийски флот
-
Д. Ганев: Данъчните оценки трябва да се актуализират, по-високи данъци да водят до по-добра среда
-
Туристите от Румъния, Великобритания и Израел ще компенсират спадовете това лято
-
Финландия предупреждава Европа: Изгубихме Nokia, не трябва да губим и битката за AI
-
България е сред най-засегнатите страни в ЕС от американските мита
-
"Градус" ще получи близо 10 млн. евро дивидент от дъщерното си дружество "Градус-98"
-
Собствениците на жилища за отдаване под наем във Великобритания напускат пазара
-
Експерт: При рязко вдигане на данъка за второ жилище българите ще измислят начин да не плащат
-
Пригответе се за наводнение от петрол, когато Ормузкият проток отвори отново
-
ФНИБ е сключила предварителен договор за продажбата на Камбаните Грийн Офиси
-
Руснаците вече не вярват в мощта на своите оръжия, ракета удари Киевско-Печорската лавра*
-
Dundee Precious Metals откри голямо находище на злато и мед край мината „Челопеч“
-
Правителството вади „Мини Марица-изток“ и „ТЕЦ Марица изток 2“ от БЕХ
-
Русия изпрати елитни оператори на дронове да спасяват логистиката за южния фронт
-
Брокер: Имотите вече ще се продават на справедлива пазарна цена, надценените ще се застояват
Още от Новини виж още
Коментари
Финанси виж още
-
Акция на седмицата: "Българска фондова борса" АД (БФБ)
-
Залогът за обезценяване на долара се разпада и една от причините е Кевин Уорш
1 -
С рекорден дефицит доверието в бюджетния разум се връща трудно
-
Защо златото губи стойност, докато инфлацията се ускорява?
21 -
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността
5 -
Nasdaq задълбочава спада си, след като OpenAI реши да отложи излизането на борсата


Един варненски район остава без вода днес
Франция регистрира около 1000 допълнителни смъртни случая от жегите
Морска гара-Варна става на 58 години
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Жена загина при пожар във Варна
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
С 13 евро е по-скъпо пътуването ни до морето с автомобил
Никола Минчев: Радев говори едно в България и друго в Брюксел
Само Путин е над него: Кой е "пазителят на тайните" на Кремъл и как западните служби го разкриха?
За първи път в България оперираха "пеперудено дете" в "Пирогов"
Иво Сиромахов за ИТН: Някак си се самоизчегъртаха
преди 11 години Колкото до водородните клетки Хонда има отдавна - http://automobiles.honda.com/fcx-clarity/home-energy-station.aspx разхода е 1кг. метан/СН4/ на 95км.Проблема на водорода е ,че трудно се получава и съхранява По ''Панорама'' по БНТ-1 преди 2-3год. даваха един професор който показа кола с вода и горивните клетки бяха от злато и платина и отделно трябва батерия заредена с ток Не съм тесен специалист но съм изчел много и мисля ,че по-доброто е ел.коли и със сгъстен въздух защото компресорите консумират по-малко ток ,бързо се зареждат и няма да има срив на ел.мрежата Темата е голяма и съм описла основните стратегии - https://***.facebook.com/atanas.shalapatov/posts/1436573383287558 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Аз отдавна съм писал ,че трябва преден мост ДВГ а заден ел.двигател и може в джантата - http://***.ecars.bg/index.php?Itemid=457&option=com_k2&view=item&task=3432%3Aelektricheski-ford-fiesta-dva-elektromotora-v-zadnite-kolela&id=3432%3Aelektricheski-ford-fiesta-dva-elektromotora-v-zadnite-kolela#jacommentid:611този вариант също става - http://***.ecars.bg/index.php?Itemid=419&option=com_k2&view=item&task=3392%3Anov-metod-udalzhavane-probeg-elektromobili&id=3392%3Anov-metod-udalzhavane-probeg-elektromobili#jacommentid:637Чакам кола с преден мост ДВГ 3-цилиндъра и заден мост ел.двигател и Форд просто трябва да ги съчитаят нещата и цената да е добра Отделна тема е това - http://***.vesti.bg/?tid=40&oid=5472811и по-точно - http://***.greentech.bg/?p=41453 - пробег от 200км е глупост защото на всеки 50км. може да има компресори които харчат малко ток защото мрежата няма да издържи при ел.колите особено ако е бърз.зареждан - http://***.greentech.bg/archives/27962 отговор Сигнализирай за неуместен коментар