Fiat Chrysler и производителят на Peugeot PSA Group имат за цел да подпишат официално споразумение за сливане през следващата седмица, с което биха поставили началото на четвъртия по големина производител на автомобили в света, съобщават запознати източници, пожелали анонимност пред Bloomberg.
Преговорите между двете компании отбелязват напредък, въпреки че все още има някои нерешени въпроси, посочват още те.
Представители на Fiat и PSA отказаха коментар. Компаниите бяха заявили, че имат намерение да подпишат сделка преди края на годината. След разкриването на плана за сливане конкурентната компания General Motors заведе срещу Fiat дело за рекет по обвинения за подкуп и корупция. Автомобилният производител нарече обвиненията „безсмислени“.
От своя страна италианските данъчни власти твърдят, че Fiat е подценилa стойността на своя американски бизнес с 5,1 млрд. евро (5,7 млрд. долара) след поетапното му придобиване преди няколко години. От автомобилната компания заявиха, че „категорично“ не са съгласни с казуса, който потенциално би могъл да доведе до облагане данъци в размер на около 1,5 млрд. долара.
Сливането на Fiat и втората по продажба на автомобили компания в Европа – PSA, би създало обединение с регионалнo господство, което може да се превърне в потенциална конкуренция за Volkswagen. Съгласно плана новата компания със седалище в Холандия ще бъде оглавена от главния изпълнителен директор на PSA Карлос Таварес, докато председателят на Fiat Chrysler Джон Елкан ще запази ролята си на председател.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?
Германската Aaronia представи нови технологии за борба с дронове
Кремъл: Без преговори преди Украйна да се изтегли от Донбас