"Спекулативно е да говорим кое е най-важното изобретение за последните 200 години, но със сигурност автомобилът е едно от ключовите. То направи хората по-свободни и мобилни и поставиха основите на съвременния свят такъв, какъвто го познаваме", посочва Томов.
"Повечето анализатори свързват началото на автомобилния бизнес в съвременния му вид с Хенри Форд. Въвеждайки конвейра в своето производство, той успява да намали времето за производство на една кола от 90 минути до 20 и няколко секунди. Така автомобилът се превръща в масов. За мен това е вододелът, който оформя тази индустрия", уточни Томов.
"Свидетели сме на един нов етап, в който Европейският парламент задължава производителите да имат голям набор от системите за безопасност и сигурност", смята журналистът.
"Tesla има несъмнено първенство що се отнася до нагласите към електромобила. Тя е напред и в софтуера. В същото време не е кой знае колко иновативен автомобил по отношение на задвижването", подчерта гостът.
"Тенденциите, създадени от Mercedes-Benz, Daimler и т.н. се обезсмислят, защото колите стават по-прости устройства, и нуждата е от програмисти, не от инженери", допълни той.
По думите на Константин Томов в момента е трудно да се печели от електромобили, защото има един непобедим фактор в ценообразуването и той е стойността на батериите.


Петролът поскъпва заради опасенията от ограничителни мерки в Ормузкия проток
134 пожара са ликвидирани за последното денонощие в страната
Хороскоп за 8 август 2026
Увеличават се сигналите към спешния телефон
Виц на деня - 7 август
Ранният старт на работния ден спасява от трудови злополуки в жегите
ФИФА иска да запази доходоносните почивки за хидратация на следващото Световно
Борсово търгуваните фондове с ливъридж трябва да бъдат обуздани
Продажбата на евро от САЩ за интервенция в йената е било изненада за Европа
Петролът поскъпва след съобщения за удари на Иран в Ормузкия проток
Най-добрият V6 в света? Тествахме новите GranTurismo и GranCabrio
Toyota удвоява инвестициите си в хибриди
Пет слаби места при Mazda6 на старо
Защо режим „P“ не замества ръчната спирачка
Над милион коли на Tesla се оказаха с разпадащо се окачване
Бащата на детето със СОП: Действията на шофьора не са правилни
Николай Гълъбов за Банско: Нищо не оправдава расистката реакция, недопустимо е
Спад на рейтинга на Зеленски след протестите в Украйна
Братът на Анджелина Джоли се разведе и призна: Гей съм!
Пикът на метеорния поток Персеиди е в нощта срещу 13 август
преди 6 години еми термина е Software engineer, пак нека ти е смешно :)Чак Лекари не са, по скоро са ветеринарни лекари или фелшери ... иначе такива исмукани статии колкото щеш... един мой съученик пък твърди, че програмирането било креативен процес ... един вид все едно е художник и поет... требвало му муза зада пише код!... ето това е смешно :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години А Computer Science в MIT или University of Cambridge, примерно, брои ли се? Понеже и на мен ми е смешно, когато някой завършил ТУ се представя като инж. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Най-смешно ми е, когато програмисти се представят като "инженери". И да, със същия успех могат да се представят и като лекари. Само дето не може да станеш лекар с тримесечен вечерен курс в Прагматика или "семестър" в софтуерния "университет" :D впрочем ей този го е обясни по-добре - https://***.theatlantic.com/technology/archive/2015/11/programmers-should-not-call-themselves-engineers/414271/ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години В България първо трябва да решим проблема с отоплението на твърдо гориво и способността на хората за плащат за газ.Защото и да сменим колите, пак ще си дишаме пушилката и ефект няма да има.Т.е. освен диверсификация, трябва да се превърнем в държава, където хората разполагат с достатъчно, за да живеят добре. Без олигарси, корупция, далавери с наши фирми, поръчки и т.н.Следователно - невъзможно е. Поне не до 2050 година. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години "от програмисти, не от инженери" ай голям ***. Програмистите на ембедед ситеми явно са лекари , не са инженери. Много ниско падна нивото в БГ много. От *** по-*** отговор Сигнализирай за неуместен коментар