Германската автомобилна група Volkswagen AG ще изгради ново производствено съоръжение в САЩ за своята марка Scout, научи Automobilwoche.
На фона на новата информация отпадат предишните варианти за съвместно изграждане на фабриката с помощта на Foxconn или Magna.
През май 2022 г. Volkswagen обяви, че планира да възроди марката Scout, като създаде отделна, независима компания за производство на пикапи и SUV модели Scout от 2026 г., които ще бъдат проектирани и произвеждани в САЩ за американския пазар.
Първоначално германската група преговаряше с тайванския концерн Foxconn за евентуално партньорско начинание, докато поддоставчикът на Apple търси нови пътища за разширяване на бизнеса с фокус върху елкетромобилите.
Отделно Volkswagen водеше дискусии относно завода с Magna Steyr, дъщерно дружество на Magna International, относно изграждане на завод в САЩ.
Освен марката Scout Audi, която ще има контрол над бранда, иска да произвежда и електрически автомобили в САЩ.
Остава неясно дали Volkswagen е избрал да изгражда автомобилите с марка Scout в своя завод в Чатануга, щата Тенеси – какъвто беше един от първоначалните варианти. Съоръжението подлежи на разширителна дейност, тъй като се планира в него да бъде изграждан и електрическият ID.Buzz.
Според Маркус Дюсман, главен изпълнителен директор на Audi, компанията ще изгради нова фабрика в САЩ, в която може да се произвеждат и модели на други марки от групата на Volkswagen, изтъквайки, че все още няма окончателно решение по този въпрос, съобщава Ройтерс.
В същото време главният финансов директор на Volkswagen Group Арно Антлиц заяви, че компанията няма да строи отделна фабрика за проекта Trinity, като вместо това ще бъде преоборудвано съществуващо съоръжение.


Излетя и последният US самолет от Летище София
Варна подобри 72-годишен температурен рекорд днес
Стрелба в Германия: Петима са убити (ВИДЕО)
Отложиха ремонта на пътя Варна-Бургас
„Български пощи“ въвежда такси за обмяната на левове в евро
Седмица с висок залог за Върховния съд на САЩ, част 1
Седмица с висок залог за Върховния съд на САЩ, част 2
Ръководители на Lundin Oil обвинени в насърчаване на насилие, част 1
Ръководители на Lundin Oil обвинени в насърчаване на насилие, част 2
Anthropic пуска Mythos-5 на доверени партньори, но не и Fable 5
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Lada 2105 на 45 години се продава за 63 000 евро
Времето утре: Слънчево, горещо, с температури до 39°
Социалните партньори, без КРИБ, подкрепиха бюджета на ДОО за 2026 г.
Майки излизат на протест, искат скок на парите за майчинство и детските
Али Юзеир в опасна битка с ирландец по пътя към SENSHI Grand Prix титлата
Арестуваха един от най-издирваните босове на мафията в Калабрия