Цените на имотите вървят нагоре, макар и по-бавно от миналата година, като скоро не се очаква сериозен спад. Това каза пред Bulgaria ON AIR Калоян Богданов, маркетинг мениджър на агенцията за имоти "Адрес".
Интересът се движи от понижените лихви по кредитите, много ниските лихви по депозитите и ръста на заплатите, които по думите му минаха 1000 лева. Според него при покупка на имот и отдаването му под наем може да се постигне доход от 4 – 5%.
„Повече хора имат повече пари, нормално българите инвестират в имоти“, каза Богданов. Той посочи, че особено високи са цените в южните столични квартали, където цените са около 1500 – 3000 евро за квадратен метър.
Той допълни, че се очаква и проблемът с чистотата на въздуха в отделните квартали да дава отражение при търсенето, което е световна тенденция.
„Примерно във всеки район се търси имот близо до парк“, каза той.
Много е повърхностно да кажем, че въздухът е по-мръсен например в „Бояна“, „Драгалевци“ и „Симеоново“, а пък в „Божурище“ не е, допълни той. Велков коментира още, че не е най-полезното нещо да се генерализира „най-скъп квартал“, „най-мръсен квартал“.
Застрояването на редица квартали и промяната в генералните климатични обстоятелства около града променят ситуацията, смята зам.-председателят на Столичния общински съвет Иван Велков.
„Купувачите станаха много по-информирани. Хубаво е, че хората обръщат много по-голямо внимание на дългосрочния ефект от избора си, докато преди години избираха по финансови параметри“, обясни той.
Велков допълни, че София изостава „катастрофално“ от други столици по опазване на най-ценните знакови сгради.


Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Дакота Джонсън, Нина Добрев и Ана де Армас демонстрираха супер фигури в чернo
Как да преодолеем усещането, че не сме достатъчно добри?
Джеймс Камерън все още е лудо влюбен в звездата си от „Титаник“ Сузи Еймис
Кейт Уинслет дойде с красив млад кавалер на червения килим
Бърнаут или липса на витамини?


преди 8 години ...индиански квартал..."спокойно " и "нелош" са брокерски жаргон ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години В София може и да има ръст на цените (и някакво търсене) все пак там заплатите са поне х2 спрямо бедните градове. Но ако говорим за търсене и цени нека погледнем градове като Видин, Силистра, Сливен и тн... където спокойно в нелош квартал може да купите апартамент за 20-30 000лв отговор Сигнализирай за неуместен коментар