Въпреки че инвеститорите в имоти в Европа все повече засилват търсенето си извън ключовите пазари заради по-атрактивната доходност, Лондон и Париж продължават да привличат най-голямо внимание, показват данните на консултантската компания LaSalle Investment Management, цитирани от онлайн изданието propertywire.com.
Според индекса E-REGI, изготвян от компанията, икономиката на Стария континент се задвижва основно от динамичните градски центрове. Лондон и Париж са поставени на челните две места в класацията на най-желаните дестинации за инвестиции.
Мюнхен, Франкфурт, Хамбург, Щутгарт и Амстердам също намират място в челните места на класацията. Сред най-желаните дестинации попадат още Дюселдорф, Манхайм-Карлсруе, Кьолн-Бон, Ротердам-Хага, Утрехт, Единбург и Лийдс.
Извънредната устойчивост на тези градове, в съчетание с техните дълбоки инвестиционни пазари, оправдава желанието за развитие на широк спектър от инвестиционни стратегии.
Все по-напред в класацията се изкачват обаче и по-малките регионални центрове в Европа. Манчестър например вече е на 17-то място, а Bristol - на 25-то.
"Индексът определя не само кои пазари за недвижими имоти вероятно ще тръгнат напред или пък назад в средносрочен план, но в съчетание с нашата експертиза ние използваме индекса като стратегическа рамка, която да подсказва за най-подходящите инвестиционни стратегии”, коментира Махди Мокран, ръководител на научните изследвания за Европа в компанията.


Четвъртокласници-доброволци в "Детско полицейско управление" гостуваха на Районен съд-Варна
В Деня на отворените врати десетки ученици се запознаха със спортната слава на Варна
Генетичен тест ще решава кой спортист е мъж или жена за олимпиадите
Във Варна ще се проведе първото издание на Националната кампания „Детски пазар"
Радев разпредели функциите на вицепремиерите
Pilot тласка екпанзията на електромобили в САЩ, част 2
Pilot тласка екпанзията на електромобили в САЩ, част 1
ОАЕ не са успели да убедят съседите си за съвместни контраудари срещу Иран
Венецуела, Тайван и Гренландия: Възраждане на Студената война 2.0?
Седмицата в развитие: Визитата на Тръмп в Китай, Фед с нов председател
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Времето утре: Слънчево, но на места ще вали и гърми
Чудо, като от филм: Пилот приводни самолет в океана, 11 души оцеляха
Девет задържани при акцията с имотните измами, сред тях и бивш нотариус