България запазва стабилни позиции в класацията на онлайн портала за имоти TheMoveChannel.com за декември. Страната ни заема 12-та позиция – без съществени изменения в класирането през последните шест месеца.
Запитванията за имоти у нас през портала, който обслужва основно британски граждани, обаче се удвояват през декември до дял от 0,71% от всички запитвания. Това съвпада с отчетения от водещите агенции за имоти в България ръст на пазарите на ваканционни имоти в зимните курорти, където британците са отново сред най-активните групи купувачи.
Като цяло през декември британците се насочват към по-достъпни дестинации на фона и на спада на обменния курс на лирата. В топ 10 на класацията се задържа Турция, въпреки напрежението в страната, и влизат страни като Тайланд, Панама и Кипър. Силен скок напред в подреждането отбелязват и държави като Малта, Бахамите, Финландия, Чехия и други.
Лидер в класацията за шести пореден месец и за 11 от последните 12 месеца е САЩ. Запитванията за имоти в страната се удвояват през декември спрямо ноември до дял от почти 15%. През декември 2016 г. запитванията за имоти в САЩ са били малко над 13% от всички, подчертава изданието.
Перспективите за по-бърз ръст на лихвите в страната засега не отблъскват купувачите, както и засилването на долара на валутните пазари. Това отразява силното доверие в пазара на имоти в САЩ, коментира изданието.
Като най-перспективни дестинации за инвестиции в САЩ порталът посочва Детройт, където продажбите отново се връщат към растеж заради перспективата за възраждане на индустрията с идването на Доналд Тръмп на власт, Балтимор заради ниската база, от която тръгват цените, Маями – и за жилищни, и за бизнес имоти, Ню Йорк – за бизнес имоти, Далас заради стабилната икономика, Филаделфия, Толедо, Бъфало и други.
На второ място в класацията се задържа Испания, която продължава да привлича купувачи с атрактивните цени и приятния климат. Третата позиция в класацията е за Тайланд, който реализира и най-големия скок за месеца – с 22 места.
Топ 10 се допълва от Франция, Дубай, Португалия, Турция, Италия, Панама и Кипър.


Паника заради еврото: Хората се страхуват от измами и скок на цените
Учениците в Германия скочиха срещу закона за военната служба
Варна отбеляза Никулден с молебен за здраве и рибен курбан (СНИМКИ)
ИАМА: Дипломатите да уточнят как танкерът Kairos е докаран в български води
300 бойци от 21 държави се включиха във финалния SENSHI лагер за годината
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
SpaceX ще предложи акции на вътрешни лица при рекордна оценка
Империята на китайските пристанища, част 5
Как чуждестранните автомобилни гиганти могат да се закрепят на китайския пазар
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Локо София удари Ботев Пловдив в истинска драма с пет гола
Седем загинали и 11 ранени при катастрофа между автобус и камион в Турция
Затвориха Прохода на Републиката заради румънски камион
Времето утре: Валежите постепенно ще спират
Задействаха BG-АLERT в Бургаско, две реки преливат
преди 8 години Какъв е процента на купуващите...от запитващите ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар