Проектът за дигитална валута, за който основателят на Facebook Марк Зукърбърг беше критикуван от Конгреса на САЩ, официално приключи. Diem Association продаде своята интелектуална собственост и други активи, свързани с нейната платежна мрежа, на Silvergate Capital Corp., предава Bloomberg.
Усилията, които бяха започнати от Facebook – сега Meta Platforms – като начин плащанията и паричните преводи да станат по-евтини и по-бързи, така и не постигнаха особен напредък заради съпротивата на федералните регулатори, гласи изявление на асоциацията. С продажбата асоциацията ще приключи работа, гласи изявлението.
По-рано Bloomberg писа, че Diem обмисля продажбата на активите си като начин да върне капитал на инвеститорите си. По-късно беше потвърдено, че Silvergate купува активите на Diem за около 200 млн. долара. Diem не разкрива условията на продажбата.
Инициативата за криптовалутата, първо известна като Libra, дебютира през 2019 г. Тя планираше да използва т.нар. стейбълкойни, за да направи революция в глобалните финансови услуги като паричните преводи. Първоначално тя имаше няколко десетки партньори, но много от тях напуснаха скоро след началото на регулаторния и политически контрол на Libra.
В крайна сметка проектът промени името си на Diem, а амбициите му станаха по-малки. Основателят на проекта Дейвид Маркъс напусна Meta миналата година. Асоциацията постигна споразумение със Silvergate за пускане на Diem, но съпротивата от страна на Федералния резерв на САЩ сложи край на усилията.
Още технологични новини вижте във видеото на Bloomberg TV Bulgaria!


Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
преди 4 години все си мисля че нема да им се случи... тая метавселена ще струва много съпо да се направи и после да се подържа, требва да има много балъци и да са с пари! ... извън темата, Зуки дали ще направи и метавселенски фейсбук и инстаграм? Щото за чий си купуваш метавселенски дрехи ако няма къде да се инстаграмиш с тях ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Аа, колко балък има за ловене още, то са картинки на дрехи, на имоти, на яхти...ще кълват още сума ти време балъкойнърите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години скоро и метавселената ще приключи по същия начин... :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар