Няма да е нужно много време, за да се отделят добрите стрийминг услуги от лошите, твърди главният изпълнителен директор на Discovery Дейвид Заслав.
По думите му това ще се случи в рамките на следващите две години, пише CNBC.
Заслав твърди, че очаква най-голямата конкуренция да е между стрийминг услуги, които залагат основно на сериали по сценарий за американската публика. Apple TV+, HBO Max на AT&T, Peacock на Comcast, Paramount+ на ViacomCBS и AMC Plus на AMC Networks са сред онези, които наскоро пуснаха собствени платформи и се борят за вниманието и времето на потребителите.
Според Заслав Netflix и Disney ще излязат като победители в глобалната стрийминг битка, като се има предвид напредъка им до този момент. Отвъд това, само една или две други услуги, които се фокусират върху такъв тип сериали и филми, ще успеят да се разширят дотолкова глобално, че да могат да се конкурират, допълва той. Другите ще трябва да се обединят – или чрез сливания, или чрез партньорства.
„Дали ще са три? Дали ще са четири? Няма да са седем“, посочва Заслав. „Ще има известна консолидация“, смята той.
От своя страна, миналата седмица Disney обяви, че пуска собствена стрийминг услуга Discovery+, която ще е фокусирана върху съдържание без сценарий. Платформата ще бъде пусната на 4 януари 2021 г. с 55 хил. епизода от над 2500 предавания и ще включва 50 нови оригинални сериала.
Целта на Заслав е да превърне Discovery+ в третият голям стрийминг играч след Netflix и Disney, твърди той. За разлика от другите базирани в САЩ компании Discovery вече разполага със съдържание на местните езици за повечето европейски страни. По думите му това, че насочването на компанията към международни програми през годините, като Eurosport, може да накара други големи медийни компании да гледат на Discovery като на основен партньор за сливане или като цел за придобиване.
Въпреки че Discovery се включва в стрийминг войната със закъснение, Заслав смята, че засиленото гледане на видео по време на пандемията ще помогне на потребителите да смятат Discovery+ за „свеж“ нов играч.


За младите колата е като Netflix: плащаш, ползваш и като ти писне, я сменяш
Как се организират агресивните групи за саморазправа у нас
Родители и ученици със спешен апел до Коцев: 400 семейства търпят резултатите от проблемите с училището
За утре е обявен жълт код за силен вятър във Варна
Младежи създават кът за четене в Морската градина във Варна
Фракциите в Иран се карат за целите на войната в отсъствието на Хаменей
Пакистан твърди, че споразумението между САЩ и Иран е близо
Оставка на директор задълбочава кризата в най-големия индийски конгломерат
Nvidia успокои кредитните пазари с външно финансиране за $500 млрд.
Руската икономика се връща към растеж въпреки ударите с дронове
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Как да прекратим токсичната връзка
Бивш журналист призна, че организирал бомбена атака срещу свой приятел
Диненият маникюр превзе лятото
Два пожара горят в Хасковско, битката с огъня в Сакар продължава