"Булсатком" увеличи сателитния си капацитет, активирайки седми сателитен транспондер от Hellas Sat. Компанията продължава работа в посока подобряване на услугите за своите клиенти, като използва новия капацитет за по-добро качество на излъчваната картина и за увеличаване на броя канали с висока резолюция (HD канали) в портфолиото на оператора.
Вече всички спортни канали, разпространявани от "Булсатком" са с брилянтно качество и с висока резолюция, в това число БНТ 3 и спортните канали, включени в допълнителните спортни пакети Diema Xtra и Max Sport Plus Lite.
Най-големият доставчик на развлекателно телевизионно съдържание у нас пуска и нов допълнителен ТВ пакет ГЛОБУС, който включва каналите Love Nature HD, Love Nature 4K ULTRA HD. Travel ХP, The World и History 2. Той е изцяло насочен към природонаучни и документални филми, както и към предавания, разкриващи повече за планетата ни, природата, пътуванията и съвременната история.
До 1 ноември пакетът се разпространява безплатно, а след това клиентите на "Булсатком" ще могат да се абонират за него срещу 2 лв. на месец.
Новото съдържание и каналите с висока резолюция се достъпват от клиентите на оператора, които използват съвместими приемници и/или декодиращи модули за телевизори. От няколко седмици "Булсатком" предлага нови приемници и модули в магазинната си мрежа в цялата страна, като подмяната на остарелите несъвместими приемници се извършва срещу 9 лв., а модулите се предлагат за 19,90 лв.
Новината за подобренията, реализирани от оператора, беше съобщена на специално събитие, организирано за представители на телевизионната индустрия и партньори на "Булсатком" в столицата. Като съорганизатор на бизнес коктейла се включи натрупалият популярност канал за драма сериали TDC, собственост на SPI International.
На събитието главният изпълнителен директор на "Булсатком" Станислав Георгиев обяви, че от 1 ноември TDC ще може да се излъчва от всички оператори в страната, които договорят права за неговото разпространение със SPI или "Булсатком".


Защитата на Благомир Коцев оспорва размера на паричната гаранция от 200 000 лв.
Днес във Варна ще бъдат връчени наградите "Доброволец на годината"
Инициатива за размяна на играчки във Варна
Във Военноморския музей представят най-новите си експонати, дарени през 2025 г.
Облачно време на много места в страната днес
AI асистентите компенсират разликата между физическо и онлайн пазаруване
Луксозните марки и автомобилите помрачават прогнозите за Франция и Германия
Коалицията на Мерц е на ръба при решаващо гласуване за пенсионната реформа
Warner Bros. започва преговори за сключване на ексклузивна сделка с Netflix
Моди разстила червен килим за Путин, въпреки натиска от САЩ
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
REST - една малко известна екстра в стари Audi-та и VW-та
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Новата суперкола на Toyota – V8 с 640 к.с. и алуминиево шаси
Борисов тества Пеевски, иска закриване на комисията “Сорос”
Меглена Кунева: България влиза в еврозоната с липса на визия
Български шофьор на камион е задържан в Гърция, бил в насрещното платно
Черната златка унищожава овощните градини в България
Кметът на Враца ще съди протестиращи за издевателство над семейството му