16 студенти от различни специалности, отличили се с блестящо представяне в различни образователни инициативи през годината, се присъединиха днес към екипа на А1. Лятната академия на компанията предоставя възможност на младите хора да работят по разнообразни реални проекти и да придобият практически опит в направленията „Информационни технологии и дигитална трансформация“, „Мрежа и услуги“, и „Финанси“. Участниците в третото издание на Лятна академия са представители на Техническия университет – София, Университета за национално и световно стопанство (УНСС) и Технологичното училище „Електронни системи“ (ТУЕС).
Радвам се, че мога да ви приветствам днес с „Добре дошли“ в света на технологиите и Лятната академия на А1. За нашата компания винаги е било от ключово значение да подкрепяме младите хора при старта на професионалния им път, както и да ги насърчаваме да продължават да учат и да се развиват. Вярвам, че през следващите три месеца ще научите много от едни от най-добрите професионалисти в своята област в страната. Пожелавам ви да продължавате да сте все така активни, любознателни и иновативни и занапред. На добър час!, коментира Миглена Узунова, старши директор „Човешки ресурси“ и член на Лидерския екип на А1 България.
Това е третото издание на Лятната академия на А1, която стартира за първи път през 2019 г. Тогава в нея се включиха студенти с интереси в сферата на информационните технологии, мрежа и услуги и маркетинг. За да се включат в Лятната академия студентите показаха не само отлична теоретична подготовка по време на редица партньорски инициативи през изминалата година, но и демонстрираха интерес и мотивация. Лятната академия на А1 ще продължи до 30 септември, а през трите месеца участниците ще получават месечно възнаграждение за труда си, и ще могат да се възползват от служебна карта и телефон, допълнително здравно осигуряване и други социални придобивки. След приключване на академията 84% от участниците в предишните две издания се присъединиха към екипа на А1 за постоянно.
Лятната академия е част от редица младежки инициативи, които А1 развива през годините, сред които са партньорства с водещи университети, целогодишна стажантска програма и др. Стажантската програма на А1 се провежда вече от над 15 години. Всяка година тя предоставя възможност на десетки активни и амбициозни млади хора да наградят и разширят своите знания и умения в реална бизнес среда. От началото на стажантската програма през 2005 г. досега в стажантската програма на А1 са се включили общо над 1000 стажанти, от които повече от 30% са останали на постоянен договор след приключване на стажа си. Програмата е целогодишна, платена и продължителността й е съобразена с индивидуалните предпочитания.


Ватерполният „Комодор” с победа и минимална загуба в столицата
Четири български победи и шест нокаута белязаха SENSHI 29
Арестуваха двама заради 30 литра ракия в Добрич
Ексклузивен бонус код и топ милиардерите в гейм индустрията
Rheinmetall очаква високо търсене в следващите 10-15г, част 2
Rheinmetall очаква високо търсене в следващите 10-15г, част 1
Българската велоиндустрия: Между китайската зависимост и електрическото бъдеще
Тръмп: Зеленски още не беше чел предложението
Тръмп предупреди, че сделката Netflix-Warner може да е проблем
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Как да използваме Google Maps без интернет
Ледените пързалки в София откриха сезона
Желязков: Ключово е бюджетът да бъде подкрепен, това не е смокинов лист за кабинета
Топ 5 идеи за коледни подаръци от Samsung
Росен Петров с още 90 истории от българското минало в новата си книга
Самолет се “подхлъзна” и излезе от пътеката за рулиране в Истанбул ВИДЕО