Японската компания Sony намали наполовина ценaта на услугата си за видео игри PlayStation Now до 9,99 долара месечно – доказателство за нарастващата конкуренцията в областта на онлайн предложенията, пише Bloomberg.
Лидерът в индустрията с видео игри обяви, че добавя към услугата и ограниченa серия от най-продаваните заглавия, включително Grand Theft Auto V на Take-Two Interactive Software, и пуска първата глобална маркетингова кампания за промотирането на PlayStation Now.
„Това е комбинация от експанзията ни на 19 територии и всичко научено, откакто пуснахме услугата“, коментира Грейс Чен, вицепрезидент на звеното за глобални услуги в PlayStation. „Потребителите се насочват към този ценови сегмент“.
Услугата на Microsoft Box Game Pass също е с начална цена от 9,99 долара месечно. Намалението на цената на Sony влиза в сила веднага.
Базираните на абонамент услуги за видео игри стават все по-популярни, докато технологията за стрийминг се подобрява, а потребителите виждат все по-малко причини да купуват любимите си заглавия. Същевременно пък компаниите търсят нови източници на приходи.
Apple пусна своята услуга Arcade преди две седмици на месечна цена от 4,99 долара. Тя включва игри, създадени екслузивно за нея. Струващата 9,99 долара на месец Stadia на Google, която ползва контролери за 69 долара, ще дебютира през следващия месец с добре познати игри от компании като Cubist Entertainment.
PlayStation Now се роди през 2014 г. и в началото беше услуга за наем на игри. По-късно тя премина към абонаментен модел и в момента има над 700 хил. абонати.
Като част от новата кампания, Sony подготвя първата телевизионна реклама за услугата, обяви фирмата.


ПБ: Оптималният срок за ВСС е юли, главен прокурор - през септември
Ограничения за стрелба над села възпрепятстват защитата от градушки
НС прие на първо четене и трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Радев: Въпрос на време е българските продукти да изчезнат напълно от трапезата
„Черноморски туристически празник“ събира варненци на 30 и 31 май
Л. Динев: Китай вече не копира Запада, а го изпреварва технологично
Борса с човешко лице: Как пазарите в Румъния и Полша станаха най-големите в ЦИЕ
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Могат ли САЩ и Китай да намерят ново взаимодействие?
АИКБ: Малките фирми ще са най-засегнати от новите изисквания
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
МВР обясни защо не работи картата за катастрофите в страната
Проверяват Агенцията по вписванията по сигнал за изчезнали нотариални актове
МРРБ: В платформата roads.mrrb.bg заданията ще са без лични данни
Радев: Държавата няма да се меси на пазара, но без регулации се превръща в джунгла
Терзиев върна за ново разглеждане решението на СОС за небостъргача